Ağrı Tanıtım Günleri - Son Dakika

Ağrı Tanıtım Günleri

14.04.2018 16:36
Ağrı Tanıtım Günleri, System.String[]

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Ankara'da düzenlenen "Ağrı Tanıtım Günleri"nde Doğubayazıt standını ziyaret etti.

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, Ankara'da düzenlenen "Ağrı Tanıtım Günleri"nde Doğubayazıt standını ziyaret etti.

Atatürk Kültür Merkezinde bu yıl ilki gerçekleştirilen "Ağrı Tanıtım Günleri"nde Doğubayazıt standını ziyaret eden Vural, Anadolu'nun gelenek ve göreneklerinin canlandırıldığı balmumu heykeller ile kitre bebek ve diorama figürleriyle yapılan maketleri inceledi.

Vural, burada yaptığı konuşmada, Anadolu'nun her köşesinin çok büyük tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olduğunu söyledi.

Ağrı Tanıtım Günleri'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nin tanıtımı açısından çok önemli bir görev üstlendiğini ifade eden Vural, şöyle konuştu:

"Biz büyük bir milletiz, büyük bir kültüre sahibiz. Her köşesi cennet bu vatan, bizim. Bu güzel vatanımızın, milletimizin kıymetini bilelim. Anadolu'nun zenginliğini tanımak ve tanıtmamız gerekiyor. Anadolu'nun bütün şehirlerinin büyük şehirlerde tanıtımının yapılması, bizim bu zenginliğimizin farkında olmamızı sağlıyor. Herkesin gelip bütün bu güzellikleri görmesi gerekiyor. Özellikle Ağrı inanılmaz tabiat ve insan güzellikleri olan bir kentimiz. Böyle bir kentin tanıtımının Türkiye'nin kalbinde, Ankara'da yapılıyor olması da çok önemli. Ben bu tanıtım günlerinde bulunmaktan büyük bir keyif duyuyorum. Organizasyonu düzenleyenlere de çok teşekkür ediyorum."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ağrı Tanıtım Günleri - Son Dakika


Son Dakika

Kasımpaşa, eski Beşiktaşlı Dusco Tosic ile anlaşmaya vardı YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Kılıçdaroğlu, İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü ABD Senatosu, Biden'ın Dışişleri Bakanlığına aday gösterdiği Antony Blinken'ı onayladı Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor Biden yönetimi, Filistin'e yardımları yeniden başlatacak Saadet Partisi'nde ittifak çatlağı! Erdoğan'la görüşen Asiltürk'ün açıklaması kriz çıkardı Ordu'da rüzgarın etkisiyle büyüyen korkunç yangında üreticinin tüm birikimi kül oldu