AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kongresi - Son Dakika

AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kongresi

25.02.2018 19:03
AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kongresi, System.String[]

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın büyük bir Türkiye ideali vardır.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın büyük bir Türkiye ideali vardır. Mazlumların ve mağdurların yanında olan, ekonomisiyle büyümüş, bölgesinde de küresel anlamda çok güçlü bir Türkiye hayali vardır. Bütün milletimizle beraber Bursa insanımız da bu hayali, ideali paylaşmaktadır." dedi.

Çavuşoğlu, TOFAŞ Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>Spor Salonu'nda, Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmada, Bursa'nın, Osmangazi Devletinin banisi Osmangazi ve Orhangazi'yi bağrında yatıran, Emir Sultan, Üftade, Somuncu Baba'nın şehri olduğunu söyledi.

Kentin medeniyet coğrafyasından, 81 ilden gelen birçok insanı bağrında yaşattığını belirten Çavuşoğlu, "Tüm bu insanlar, Bursa'da huzur, barış ve kardeşlik iklimi içinde yaşamaya devam etmektedir. Sözün özü Bursa, bir medeniyet şehridir." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın Bursa'ya olan sevdasının yakından şahidi olduğunu aktaran Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve sizin önderliğinizde Bursa, geçtiğimiz yıllarda çok büyük yatırımlara kavuştu. Bursa'nın bu anlamda adeta çehresi değişti. Bütün Bursa adına tüm bu yatırımlar için başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza şükranlarımı ifade etmek istiyorum." ifadesini kullandı.

"Destek artarak devam edecektir"

Çavuşoğlu, Bursa'nın AK Parti'ye olan desteğini tüm seçimlerde gösterdiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Emin olunuz ki 2019'un taşlarını döşediğimiz bugünlerde de ve bundan sonra da AK Parti'ye olan destek artarak devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın büyük bir Türkiye ideali vardır. Mazlumların ve mağdurların yanında olan, ekonomisiyle büyümüş, bölgesinde de küresel anlamda çok güçlü bir Türkiye hayali vardır. Bütün milletimizle beraber Bursa insanımız da bu hayali, ideali paylaşmaktadır."

Kongreye, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Sorgun ve Öznur Çalık, AK Parti Bursa Milletvekilleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Başkanı Ayhan Salman ve partililer katıldı.

Öte yandan Çavuşoğlu, kongre öncesinde salona gelen vatandaşları kontrol giriş noktalarında karşıladı, selamlaştı ve fotoğraf çektirdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kongresi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Bolu Kuzfındık köyünde bir evde çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle bütün köye sıçradı Liverpool Ozan Kabak için 20 milyon sterlini gözden çıkardı Sınırın İran tarafında kalan çocukların, Azerbaycan askerlerine yaptığı sevinç gösterisi böyle görüntülendi Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı Samsung'un Yönetim Kurulu Başkanı Lee, 78 yaşında hayatını kaybetti Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı