AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, Elazığ'da incelemelerde bulundu Açıklaması - Son Dakika

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, Elazığ'da incelemelerde bulundu Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Elazığ'da yaşanan depreme ilişkin, "Bir daha bu acıların yaşanmaması için almamız gereken önlemleri alıyoruz.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Elazığ'da yaşanan depreme ilişkin, "Bir daha bu acıların yaşanmaması için almamız gereken önlemleri alıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti sosyal devleti hiç kimseyi açıkta bırakmaz, bırakmayacaktır." dedi.

Yazıcı ve beraberindekiler, depremde Sürsürü ve Mustafa Paşa mahallelerinde çöken binaların enkazlarında yaşamını yitirenlerin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu, başsağlığı dileklerini iletti.

Mustafa Paşa Mahallesi'nde deprem nedeniyle çöken ve enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğü alanda incelemelerde bulunan Yazıcı, burada yaptığı açıklamada, depremin altıncı gününde devlet millet el ele ortak acıları azaltmak adına yoğun bir çaba harcandığını söyledi.

Depremde birbirinden acılı olaylara tanıklık edildiğine dikkati çeken Yazıcı, enkaz altından çıkarılan vatandaşların millet olarak duyulan ıstırabın ötesinde bir nebze moral kaynağı olduğunu belirtti.

Devlet millet bütünlüğünün, acıyı paylaşmasını, zordaki insanlara nasıl yardım yapılacağını gösterdiğini aktaran Yazıcı, yapılan yardımların planlı ve koordineli biçimde sürdürülmesi gerektiğini bildirdi.

Bazı vatandaşların yardımları depremzedelere rastgele dağıttığını dile getiren Yazıcı, yardımların AFAD, Kızılay gibi kuruluşlara teslim edilerek yapılması gerektiğini vurguladı.

Devletin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk gün ekibiyle birlikte deprem bölgesinde olduğunu anlatan Yazıcı, İçişleri, Çevre ve Şehircilik ile Sağlık bakanlarının vatandaşların yanında, devamlı sahada olduğunu aktardı.

Yazıcı, şunları kaydetti:

"Bir daha bu acıların yaşanmaması için almamız gereken önlemleri alıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti sosyal devleti hiç kimseyi açıkta bırakmaz, bırakmayacaktır. Bu bakımdan herkes müsterih olsun.


Bunun ötesinde bazı farklı söylemler de işitmedik değil ama ben böyle bir ortamda ne onlara cevap mahiyetinde ne de onlarınkine benzer tarzda bir kelam etmeyeceğim. Allah bir daha bu felaketleri ne bizim ülkede ne de başka ülkede yaşatmasın."

Son Dakika

19:49 Muğla'da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı 19:47 Mesut Özil eşi Amine Gülşe'nin isteğiyle Çeşme'deki ultra lüks villasını yeniledi 19:16 FETÖ'cü Yusuf Bekmezci'nin yargılandığı davada darbe planlarının 2012 yılında yapılmaya başlandığı ortaya çıktı 18:43 Çekya'da iki yolcu treni kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 30 yaralı 17:44 Yenikapı'da balıkçı teknesinde erkek cesedi bulundu 17:39 Van Gölü'ndeki tekne faciası ile ilgili muhtar, olayı eşinden öğrendiğini söyledi 17:38 Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e "Cumhurbaşkanı'na alenen hakaret" suçundan dava açıldı 15:11 Ecem Erkek, Altın Kelebek'te ödül aldıktan sonra kimin mezarına gitti? 14:33 61 yaşındaki Madonna, iç çamaşırsız pozunu paylaştı 13:41 38 derece ateşi olan eşini kabul etmeyen özel hastanelere isyan eden Umut Oğuz, soluğu devlet hastanesinde aldı 13:26 Merkez, TL zorunlu karşılıklara uygulanan faizi düşürdü 11:55 Tatil için gittiği Rize'ye hayran kalan Gamze Özçelik, ev yaptırmaya karar verdi 10:48 Kusursuz vücuduyla büyüleyen Ebru Polat, fit kalmanın sırrını verdi 10:44 ABD'de kaybolan kadın askerin tecavüze uğrayarak öldürüldüğü ortaya çıktı 09:43 Erzurumlu vatandaşın KDK'ya yaptığı başvuru, birçok kişinin ödediği faturaların iade edilmesini sağladı