Akşehir akustiğiyle ön plana çıkan 3. kültür merkezine kavuşuyor - Son Dakika

Akşehir akustiğiyle ön plana çıkan 3. kültür merkezine kavuşuyor

26.11.2020 10:55
Akşehir akustiğiyle ön plana çıkan 3. kültür merkezine kavuşuyor, System.String[]

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ile Akşehir Belediyesi tarafından yürütülen Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü Projesi kapsamında, tarihi Ermeni Kilisesi'nin restorasyonu tamamlandı.

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ile Akşehir Belediyesi tarafından yürütülen Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü Projesi kapsamında, tarihi Ermeni Kilisesi'nin restorasyonu tamamlandı.

Belediye Başkanı Salih Akkaya, yaptığı açıklamada, bazı illerde kültür merkezi bulunmazken, Akşehir'in şu an için iki tane kültür merkezine sahip olduğunu ve kilisenin de açılmasıyla üçüncü kültür merkezine kavuşacağını belirtti.

Restorasyon çalışmalarının tamamlandığını aktaran Akkaya, şunları kaydetti:

"Akşehir'imizdeki tarihi yapıları gün yüzüne çıkarmaya devam ediyoruz. Gayet hummalı bir şekilde yürütülen bu tarihi mekandaki restorasyon çalışmalarımız tamamlanmış durumda. Tefrişat konusu ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Akşehir'imizin bir anlamda üçüncü kültür merkezi ve sanat evi niteliğini taşıyacak bu yapı akustiğiyle, barok tarzı işlemeleriyle hakikaten fevkalade bir tarihi bir eser."

Akkaya, "Harry Potter", "One Day" ve "Bel Ami" gibi dünya çapında ses getiren filmlerde besteci ve aranjör olarak görev alan Youki Yamamoto'nun, Akşehir'de çekimi yapılan "Meryem" isimli sinema filminin bazı ses ve müzik kayıtlarını da bu kilisede gerçekleştirdiğini anımsattı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Akşehir akustiğiyle ön plana çıkan 3. kültür merkezine kavuşuyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Josef de Souza, 11 maç daha oynarsa Beşiktaş'taki sözleşmesi 1 yıl uzayacak Otoyolda mucize kurtuluş! Yolcu otobüsünden kopan çamurluk faciaya neden oluyordu Yalnız yaşayan yaşlı kadın, komşuları tarafından kanlar içinde ölü bulundu Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Oyuncu Tuba Büyüküstün, Sefirin Kızı dizisine dahil oldu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya benzeyen vatandaş sosyal medyada gündem oldu! Espriler havada uçuşuyor Oğlunu uyuşturucu bağımlılığından kurtarmak için kendi elleriyle cezaevine gönderdi