Akşener'in Partisi için Haşim Kılıç ve Osman Pamukoğlu'nun Adı Geçiyor! - Son Dakika

Akşener'in Partisi için Haşim Kılıç ve Osman Pamukoğlu'nun Adı Geçiyor!

3 yıl önce

Meral Akşener ve Ümit Özdağ liderliğindeki yeni partinin ekibinde Haşim Kılıç ve Osman Pamukoğlu'nun da yer alacağı konuşuluyor.

Akşener'in Partisi için Haşim Kılıç ve Osman Pamukoğlu'nun Adı Geçiyor!, System.String[]

Meral Akşener ve Ümit Özdağ'ın yürüttüğü yeni parti çalışmaları için takvim hızlandı. Yeni partinin kuruluşunun Ekim ayında yapılması bekleniyor. Kulislerden yeni partiyle ilgili son dakika bilgileri geliyor. Akşener'in partisi için eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve Osman Pamukoğlu gibi isimler konuşuluyor.

HAŞİM KILIÇ'A TEKLİF GİTTİ

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç'a yeni parti için teklif gitti. Ancak Kılıç'ın henüz kesin bir yanıt vermediği ifade ediliyor.

PAMUKOĞLU, SICAK BAKIYOR

Ayrıca yeni partiye katılacak bir başka isim ise, Osman Pamukoğlu. Hak ve Eşitlik Partisi'nin (HEPAR) kurucusu olan, ancak daha sonra partiden ayrılan Pamukoğlu'nun da kendisine gelen teklife sıcak baktığı belirtiliyor.

FETÖ NEDENİYLE ERKENE ALINDI

Parti kuruluş sürecinin erkene alınmasında ise, ABD'de yaşayan FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'in yabancı basın organlarına mülakatlarında verdiği fotoğrafların etkili olduğu kaydediliyor.

FETÖ elebaşı, bir mülakatında seccadeye ayakkabılarıyla basmış olarak poz vermişti. O fotoğraf karesinde arkada duran ekranda 00.11 ibaresi de dikkat çekmişti. Bunun "Kasım ayına" işaret ettiği yorumları da yapılmıştı.

Yeni Parti kurucuları da, adlarının FETÖ'yle anılmaması için, Kasım ayı için planladıkları partinin resmi kuruluşunu, 10'uncu ay olan Ekim'e almayı tercih ettiler.

Akşener'in Partisi için Haşim Kılıç ve Osman Pamukoğlu'nun Adı Geçiyor!
Haber Yayın Tarihi: 16.08.2017 07:14 Son Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri