Alman Öğrenciler, Ayaş'a Hayran Kaldı - Son Dakika

Alman Öğrenciler, Ayaş'a Hayran Kaldı

26.04.2015 16:03
Alman Öğrenciler, Ayaş'a Hayran Kaldı, System.String[]

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Almanya Münster Üniversitesi Protestan-Teoloji Fakültesi'nin ortak çalıştayı için bir araya gelen öğrenciler, Ayaş ilçesinin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Almanya Münster Üniversitesi Protestan-Teoloji Fakültesi'nin ortak çalıştayı için bir araya gelen öğrenciler, Ayaş ilçesinin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Öğrenci heyetinde yer alan 20 Alman ile 20 Türk öğrenci, gördükleri yerlere ilişkin hayranlıklarını dile getirdi. Öğrencilere, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Osman Taştan ile Prof. Dr. Hans-Peter Grosshans eşlik etti. Grosshans, "Böyle bir doğa ve tarih şehrine gelmekten ve sizlerin kültürünü tanımaktan çok mutluyuz. Öğrencilerimize gösterdiğiniz ilgi ve misafirperverliğiniz için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilere ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Bülent Taşan ise ilçenin tarihi ve turistik yerleri hakkında bilgi verdi. Ziyarette, eski milletvekili Hasan Hüseyin Ceylan da yer aldı.

Hatıra fotoğrafı çektiren öğrencilere, Ayaş'ın yöresel yemekleri ikram edildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Alman Öğrenciler, Ayaş'a Hayran Kaldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tamamen altınla kaplanan Samsung Galaxy S21, 570 bin lira fiyatla satışa sunuldu AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş 26 Ocak'tan itibaren metrobüslerdeki kodlar yerine son istasyonun ismi yazacak Bu kare "Her şeyin fazlası zarar" sözünün hayattaki karşılığı! Alkolü fazla kaçıranların düştüğü haller güldürdü Hasta yakınları güvenlik görevlilerine saldırdı, hastane bahçesi savaş alanına döndü Ivana Sert, sevgilisine aşkını ilan ederken yaptığıyla hem mide bulandırdı hem güldürdü Newport County kalecisi Tom King'in attığı gol, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi İnternette müstehcen yayın yapan 2 kadın yakalandı, hesap hareketlerindeki açıklamalar dikkat çekti: Video, show, sohbet...