Son Dakika Haberleri: Almanya'da Filistin Devlet Başkanı Abbas'a Ödül

Almanya'da Filistin Devlet Başkanı Abbas'a Ödül

3 yıl önce

Almanya'da temaslarda bulunan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, "Barış İçin Umut" özel ödülüne layık görüldü.

Almanya'da Filistin Devlet Başkanı Abbas'a Ödül, System.String[]
Almanya'da temaslarda bulunan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, "Barış İçin Umut" özel ödülüne layık görüldü.

Dortmund kentinde düzenlenen "12. Steiger Award" ödül töreninde Abbas'a ödülünü gazeteci Dietmar Ossenberg takdim etti.

Ödül töreninde konuşan Abbas, Almanya'nın hem Filistin hem de İsrail ile iyi ilişkileri olduğunu, Almanya'nın da desteğiyle iki devletli çözüm istediklerini söyledi.

Abbas, Ortadoğu coğrafyasında Müslümanların, Hristiyanların ve Yahudilerin bir arada barış içinde yaşamasını ve coğrafyalarında barışın hakim olmasını ümit ettiğini kaydetti.

İsrail'in diyalog ve tolerans yollarını kapattığını ve hukuksuz şekilde yerleşim yerlerini genişlettiğine dikkati çeken Abbas, "Coğrafyamızdaki sorunların bir an önce son bulması için çaba gösteriyoruz. Bu dünyada tüm insanlar barış içinde yaşayabilir. Gösterdikleri misafirperverlik için Almanya'ya çok teşekkür ederim. Bu ödülü almaktan büyük mutluluk duydum. Bu ödülün bizlere barış ve umut yolunda şans getirmesini diliyorum." diye konuştu.

Gecede sanat, spor, müzik ve film kategorilerinde 10 isme ödülleri takdim edildi.

Her yıl düzenlenen törende Almanya'nın yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden tanınmış isimler çeşitli kategorilerde ödüllendiriliyor.
Haber Yayın Tarihi : 26.03.2017 11:02 Kaynak: AAMeksika-ABD sınırında Aylan Kurdi'yi hatırlatan görüntü! MADO'dan sosyal medyayı karıştıran cinsellik içeren görüntüyle ilgili açıklama Yüzerken kayalıkların arasında buldu, yerinden çıkarınca gözlerine inanamadı