Almanya'dan Lübnan'daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım - Son Dakika

Almanya'dan Lübnan'daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım

24.11.2022 22:58
Almanya'dan Lübnan'daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini???????, Almanya'nın, Lübnan'daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım yaptığını duyurdu.

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini???????, Almanya'nın, Lübnan'daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım yaptığını duyurdu.

UNRWA'nın internet sitesinde, Lübnan'ı ziyaret eden Genel Komiser Lazzarini'nin açıklamalarına yer verildi.

Almanya'nın Lübnan'daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardımda bulunduğunu kaydeden Lazzarini, UNRWA'nın bu yardımlarla, kış mevsimine hazırlanmaları için en yoksul kesime destek sağlayacağını belirtti.

Lübnan'daki Filistinli mültecilerin insani durumunu "son derece tehlikeli" olarak nitelendiren ve insanların yavaş yavaş öldüğünü dile getiren Lazzarini, Lübnan'ı ziyareti sırasında yoksulluk ve umutsuzluk içinde yaşayan Filistinli mültecilerle görüştüğünü aktardı.

Filistinli mültecilerin çoğunun ilaç ve tedavi masrafını karşılayamadığını belirten Lazzarini, fakirlik ve işsizliğin eşi görülmemiş seviyelere ulaştığının altını çizdi.

Geçen ay Filistinli mülteciler adına, içinde yaşadıkları çetin koşulların bir sonucu olarak en kötü duruma düştüklerini vurgulayan bir çağrıda bulunduğunu ifade eden Lazzarini, Filistinli mültecilerin günlük hayatlarına ve onurlu yaşamalarına yardım sunabilmesi için dünya ülkelerini UNRWA'ya destek vermeye çağırdı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Bülent Tezcan'dan 'Almanya Parlamentosu'nda İnsanlar Donuyor' Diyen Nurettin Canikli'ye: 'Bu Kadar Yalanı Bir Araya Getirebilme Yeteneği Herhalde... Bülent Tezcan'dan 'Almanya Parlamentosu'nda İnsanlar Donuyor' Diyen Nurettin Canikli'ye: 'Bu Kadar Yalanı Bir Araya Getirebilme Yeteneği Herhalde... İnsan hakları örgütleri Myanmar yönetimine 'idam cezalarını hafifletin' çağrısı yaptı İnsan hakları örgütleri Myanmar yönetimine 'idam cezalarını hafifletin' çağrısı yaptı Ukrayna'ya verilmeyen Patriot'lar Polonya'ya konuşlandırılacak Ukrayna'ya verilmeyen Patriot'lar Polonya'ya konuşlandırılacak

Son Dakika Güncel Almanya'dan Lübnan'daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement