Son Dakika Haberleri: Almanya, FIFA Sıralamasında 14 Basamak Geriledi

Almanya, FIFA Sıralamasında 14 Basamak Geriledi

7 ay önce

FIFA'nın Ağustos ayı ülkeler sıralaması açıklandı. Temmuz ayında ilk sırada yer alan ancak Dünya Kupasında gruplarda elenen Almanya, 14 sıra birden düşerek kendisine ancak 15. sırada yer bulabildi. Almanya en son 2005'te 16. sırada kalmıştı.

2018 Rusya Dünya Kupasına gruplarda elenerek veda eden ve büyük hayal kırıklığı yaşayan Almanya, ilk sıradaki yerini kaybetti. 14 basamak gerileyen Almanya, 1561 puanla ancak 15. basamakta kendisine yer bulabildi.

6 basamak birden çıkan Fransa, 1726 puanla zirveye yerleşti. Horozlar'ı Belçika, Brezilya ve Hırvatistan takip etti.

TÜRKİYE YERİNİ KORUDU

Türk Milli Takımı, 1455 puanla 38. sıradaki yerini korudu.

EN BÜYÜK İKİNCİ DÜŞÜŞ

14 sırada birden düşen Almanya, Mısır'ın ardından en büyük düşüş yaşayan ikinci ülke oldu. Dünya Kupasında Almanya gibi gruplarda elenen Mısır, 20 basamak gerileyerek 65. sırada kaldı. Almanya son olarak 2005'te 16. sırada kalmıştı.

RUSLAR'DAN BÜYÜK ÇIKIŞ

Ev sahibi olduğu Dünya Kupasında çeyrek finale kadar yükselip önemli bir başarı yakalayan Rusya, 20 basamak birden yükselip 49. basamağa tırmandı. Dünya Kupasının finalisti Hırvatistan da 16 sıra çıkıp 4. basamağa yerleşerek dikkat çekici bir yükseliş gösterdi.


YORUMLAR


24 Haziran'ı Bilen Şirketten Yeni Anket! Bir Büyükşehir El Değiştiriyor Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı

"İntiharımızdan Kimse Sorumlu Değildir" Dedikten Sonra İmam ve Eşi Ölü Bulundu