Son Dakika Haberleri: Almanya Futbol Federasyonu Başkanı: Kendimi Mesut Özil'in Önüne Atmalıydım

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı: Kendimi Mesut Özil'in Önüne Atmalıydım

7 ay önce

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, Mesut Özil için ezber bozan bir açıklama yaptı. Grindel, "Mesut'a yöneltilen ırkçı saldırılar konusunda daha açık bir pozisyon almalı ve kendimi Özil'in önüne atmalıydım." dedi.

Hatasını kabul eden Grindel, "Almanya Futbol Federasyonu olarak onu hayal kırıklığına uğrattığımız için üzgünüm" dedi.

Mesut Özil'in Almanya Milli Takımını bırakmasının yankıları devam ediyor.

Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, Almanların ırkçı saldırılarına maruz kalan ve milli takımı bırakan Mesut Özil için günah çıkardı.

HATALI DAVRANDIĞINI KABUL ETTİ

Almanya'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Bild'e konuşan Grindel, söz konusu olayda hatalı davrandığını kabul etti.

Grindel açıklamasında, "Mesut'a yöneltilen ırkçı saldırılar konusunda daha açık bir pozisyon almalı ve kendimi Özil'in önüne atmalıydım" dedi

Özil'e yöneltilen ırkçı saldırıların kabul edilemez olduğunu da ifade eden Grindel, Almanya Futbol Federasyonu olarak onu hayal kırıklığına uğrattıkları için üzgün olduğunu söyledi.

Almanya Milli Takımı ile 92 maça çıkan Mesut Özil, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrası maruz kaldığı ırkçı eleştiriler nedeniyle geçen ay milli takımı bıraktığını açıklamıştı.
Kim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Çocuklar Duymasın'ın Emine'si, Gerçek Hayattaki Haliyle Ağızları Açık Bıraktı