Altındağ'da Halk Kütüphanesi Açıldı - Son Dakika

Altındağ'da Halk Kütüphanesi Açıldı

26.10.2017 17:51

Altındağ'da Halk Kütüphanesi açıldıANKARA - Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Gecekonduları yıkmak, dönüştürmek kolay iş değil, buralardan benim başkan olduğumda araba bile geçmezdi, 50 binin üzerinde gecekondu yıkıldı.

Altındağ'da Halk Kütüphanesi açıldı

ANKARA - Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Gecekonduları yıkmak, dönüştürmek kolay iş değil, buralardan benim başkan olduğumda araba bile geçmezdi, 50 binin üzerinde gecekondu yıkıldı. Vatandaş yapılan işlerin güzel olduğunu görürse, kendisi destek veriyor. Eğer bugün Altındağ'da güzel işler oluyorsa, Altındağ'in güzel insanlarının dualarıyla oluyor" dedi.

Altındağ Belediyesi eğitim ve kültür alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Vatandaşların hem kültürel mirasımızı öğrenmeleri hem de dünyadaki gelişmelerin farkında olması adına Altındağ İlçe Halk Kütüphanesi açıldı. Beşikkaya Mahallesi'nde gerçekleştirilen açılış töreninde çok sayıda davetli yer aldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, içinde bulunduğumuz bu iletişim çağında, bilgisayar teknolojisinin bütün evleri işgal ettiği dönemde daha fazla kütüphaneye ve kitaplarla daha fazla haşır neşir olmaya ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Tiryaki, bu kapsamda Altındağ'ın birçok mahallesinde kütüphane projelerinin devam ettiğini ve toplamda 20 kütüphane yapmayı hedeflediklerini söyledi.

"50 binin üzerinde gecekondu yıkıldı"

Altındağ'ın Türkiye'de en hızlı kabuk değiştiren bir ilçe olduğunu ifade eden Tiryaki, "Şuanda bu mahallede aynı zamanda büyük bir kültür merkezi de yapılıyor. Konferans salonlarıyla, spor salonlarıyla, parkları ve bahçeleriyle Altındağ hızla değişen bir yer. Emek harcıyoruz, emeğin karşılığında da böyle yerler çıkıyor ortaya" diye konuştu.

Altındağlı vatandaşlarla 10 yılı aşkın süredir çok yakın bir diyalog içerisinde olduklarını kaydeden Tiryaki, yapılan her şeyin vatandaşın desteği ile olduğunu ifade etti. "Gecekonduları yıkmak, dönüştürmek kolay iş değil, buralardan benim başkan olduğumda araba bile geçmezdi. 50 binin üzerinde gecekondu yıkıldı. Vatandaş yapılan işlerin güzel olduğunu görürse, kendisi destek veriyor. Eğer bugün Altındağ'da güzel işler oluyorsa, bütün samimiyetimle söylüyorum Altındağ'in güzel insanlarının dualarıyla oluyor" şeklinde konuştu ve kütüphanenin performansını izleyeceklerini belirtti.

Programda konuşan TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek ise, kütüphanenin çok okuyucusunun olmasını temenni ederek, "Kütüphaneyi açmak yetmez, onu zenginleştiren içindeki kitaplar kadar okuyucu sayısının da fazla olmasıdır" dedi. Çiçek ayrıca Türkiye'nin olduğu gibi, Ankara ilçeleri arasında en çok gelişen ilçenin Altındağ olduğunu vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından Tiryaki protokole kitap armağan etti, sonrasında ise açılış kurdelesi kesilerek kütüphane gezildi. Programda Başkan Tiryaki yanı sıra, TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, Ankara AK Parti Milletvekili Emrullah İşler, Ankara AK Parti Milletvekili Vedat Bilgin, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman da yer aldı.

Kütüphanede bir konferans salonu, okuma salonu, internet salonu, kitap ödünç verme bölümü, gençlik ve çocuk bölümü ile engelli vatandaşlara hizmet veren bölümler yer alıyor.

Altındağ'da Halk Kütüphanesi Açıldı
Altındağ'da Halk Kütüphanesi Açıldı
Altındağ'da Halk Kütüphanesi Açıldı
Altındağ'da Halk Kütüphanesi Açıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Altındağ'da Halk Kütüphanesi Açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne Türkiye'den tepki yağıyor: Şiddetle kınıyoruz Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Trump'tan Dağlık Karabağ çıkışı: Ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi