Ankara Büyükşehir Belediyesi Bu Yıl da KPSS Ücreti Desteği Verecek - Son Dakika

Ankara Büyükşehir Belediyesi Bu Yıl da KPSS Ücreti Desteği Verecek

24.05.2022 17:21
Ankara Büyükşehir Belediyesi Bu Yıl da KPSS Ücreti Desteği Verecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal destek alan vatandaşların KPSS sınav başvuru ücretini bu yıl da karşılayacaklarını açıkladı. Bu destekten yararlanmak isteyenler, https://forms.ankara.bel.tr/kpss2022  adresi üzerinden form doldurarak 1 Haziran’a kadar ön başvuruda bulunabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal destek alan vatandaşların KPSS sınav başvuru ücretini bu yıl da karşılayacaklarını açıkladı. Bu destekten yararlanmak isteyenler, https://forms.ankara.bel.tr/kpss2022 adresi üzerinden form doldurarak 1 Haziran'a kadar ön başvuruda bulunabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), 'eğitimde fırsat eşitliği'ni sağlamak amacıyla ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için sınav ücreti desteği de sağlıyor. KPSS'ye girecek sosyal yardım alan vatandaşların bu yıl da sınav harcını ödeyeceklerini sosyal medya hesaplarından duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, "Zorlu ekonomik koşullar, hiçbir gencimizi gelecek hayallerinden mahrum etmesin. Daima yanınızdayım" dedi.

ONLINE ORTAMDA BAŞVURU

Sosyal yardım alan aileleri gönderdiği kısa mesajla (SMS) da bilgilendiren Yavaş, "2022 KPSS'ye girecek sosyal destek alan vatandaşlarımız sınav haklarından mahrum kalmasın diye geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da KPSS başvuru ücretlerinizi karşılıyoruz. Önbaşvurunuzu https://forms.ankara.bel.tr/kpss2022 adresinden yapabilirsiniz. Güzel bir gelecek için yanınızda olmaya devam edeceğiz" dedi.

Bu destekten yararlanmak isteyenler için 35 yaş sınırı bulunurken, ÖSYM aday işlemlerinden onaylı Başvuru Formu'nu indirerek ön başvuru yapılabilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesinden düzenli olarak sosyal yardım alan vatandaşlar, 1 Haziran 2022 saat 17.00'ye kadar https://forms.ankara.bel.tr/kpss2022 adresi üzerinden form doldurarak başvuruda bulunabilecek.

YORUMLAR
500
Mansur Yavaş, '3'üncü Yıl Töreni'nde Yeni Projelerini Başkentlilere Tanıtacak Mansur Yavaş, '3'üncü Yıl Töreni'nde Yeni Projelerini Başkentlilere Tanıtacak Köpeği otomobille çarparak öldürüp sahibinin evini kurşunladı! Polis, saklandığı gardıropta kıskıvrak yakaladı Köpeği otomobille çarparak öldürüp sahibinin evini kurşunladı! Polis, saklandığı gardıropta kıskıvrak yakaladı Mansur Yavaş'ın Meclis Başkanvekili Ünal hakkındaki şikayeti işleme konulmadı Mansur Yavaş'ın Meclis Başkanvekili Ünal hakkındaki şikayeti işleme konulmadı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Ankara Büyükşehir Belediyesi Bu Yıl da KPSS Ücreti Desteği Verecek - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement