Antalya onur ünlü'nün diyalogsuz filmi 'topal şükran'ın maceraları'na büyük ilgi - Son Dakika

Antalya onur ünlü'nün diyalogsuz filmi 'topal şükran'ın maceraları'na büyük ilgi

30.10.2019 21:16

Onur Ünlü'nün diyalogsuz filmi 'Topal Şükran'ın Maceraları'na büyük ilgiANTALYA Altın Portakal Film Festivali'nde Onur Ünlü'nün diyalogsuz 'Topal Şükran'ın Maceraları' filmi, bugüne kadar en fazla ilgi gören yarışma filmi oldu.

Onur Ünlü'nün diyalogsuz filmi 'Topal Şükran'ın Maceraları'na büyük ilgi

ANTALYA Altın Portakal Film Festivali'nde Onur Ünlü'nün diyalogsuz 'Topal Şükran'ın Maceraları' filmi, bugüne kadar en fazla ilgi gören yarışma filmi oldu.

Onur Ünlü'nün yönetmenliğini yaptığı 'Topal Şükran'ın Maceraları' filmi, 56'ncı Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında seyirci ile buluştu. AKM Aspendos salonunda, hiçbir diyaloğun olmadığı filme sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Koltuk aralarının bile dolduğu salondaki gösterimin ardından Onur Ünlü, oyuncular Demet Evgar, Halil Babür, Serhat Kılıç, Ayşe Melike Çerçi ve Bora Akkaş söyleşide izleyicilerin sorularını yanıtladı. Film gösterimindeki benzer kalabalık, söyleşide de yaşandı. İzleyiciler Ünlü ve oyuncuları yakından görebilmek için salonu tamamen doldurdu. Bazı seyirciler ise yerlere oturarak söyleşiyi dinledi.

ÜNLÜ: MECBUR KALMADIKÇA DİYALOG YAZMA

Yönetmen Onur Ünlü, filmin diyalogsuz olmasına yönelik önceden kafasında bir fikir olmadığını, senaryoyu çalışırken diyalog olmamasına karar verdiğini söyledi. Her zaman başka açılardan bakıp film çekmeye çalıştığını dile getiren Ünlü, "Sinema hikaye anlatma sanatı olduğu kadar görüntü sanatıdır. İyi yönetmenler, 'Mecbur kalmadıkça diyalog yazma' derler. Bunun üzerine gidip, elimden geldiğini yapmaya çalıştım" dedi.

ÜNLÜ: GÜNDELİK HAYATIMDA ÇOK FİLM İZLEMİYORUM

Pervasız birisi olduğunu belirten Onur Ünlü, "Sonuçla ilgilenmiyorum, o şeyi yapmakla ilgileniyorum. Aklıma saçma sapan birçok şey geliyor ama insanlar sadece bazılarını görüyor. Gündelik hayatımda çok film seyretmiyorum. Etkisinde kalacak kadar sinema filmi izlemiyorum. Filmimle mesaj vermek istemedim, biz siyasi parti değiliz. Film dediğimiz şey kodlama işidir. Ben de bu kodlamayı yaptım. 'Haydi şöyle yapalım kimse yapmıyor' diye bir motivasyonla film yapmıyoruz. Ucu nereye kadar gitsin, yapmaya çalıştığımız budur" diye konuştu.

DEMET EVGAR: SESSİZLİK KONUŞUYOR

Filmde ana karakter Topal Şükran'ı canlandıran Demet Evgar, Onur Ünlü ile 7 yıl önce başka bir film çekerken Ünlü'nün filmden bahsettiğini, kendisinin bu karakteri oynamak istediğini söyledi. Evgar, "Tam tahmin ettiğim bir film geldi. Diyalog olmadığı için adeta cephaneniz elinizden alınmış oluyor. Filmdeki sessizlik nedeniyle paniğe kapılabiliyorsunuz ama kendinizi ona teslim ettiğinizde o sessizlik başka şeyler konuşuyor. Bunu hayatınızda bir süre denerseniz başka şeyleri konuştuğunu anlarsınız. Sessizlik konuşur çünkü" dedi.

BABÜR: SESSİZLİKLE SORUMLULUK YÜKÜ ORTADAN KALKTI

Oyuncu Halil Babür de filmdeki 'imkansız' diye tanımlanan sessizliğin aslında çok büyük imkan sağladığını söyledi. Babür, "Sorumluluk yükü ortadan kalktı. Müthiş bir rahatlık veriyor. Bunun çok büyük bir imkan olduğunu düşünüyorum" dedi.

SEVGİLİSİ HAZAR ERGÜÇLÜ İLE BİRLİKTE İZLEDİ

Diğer yandan Onur Ünlü, filmini sevgilisi oyuncu Hazar Ergüçlü ile beraber izledi. Filmi için Antalya'ya gelen Onur Ünlü'yü, sevgilisi Hazar Ergüçlü bir an olsun yalnız bırakmadı. Hazar Ergüçlü, filmi de Ünlü'yle birlikte izledi.

Filmin ardından yapılan söyleşi için film ekibiyle çadıra gelen Ergüçlü, yer bulmakta zorlandı. Bir süre sonra yer bulan Ergüçlü, en önden sevgilisini dinledi. Onur Ünlü'nün bazı sözlerine ise Hazar Ergüçlü alkışlarla destek verdi. Söyleşi esnasında bazı sinemaseverler Hazar Ergüçlü'yle selfie yaptı.

Antalya onur ünlü'nün diyalogsuz filmi 'topal şükran'ın maceraları'na büyük ilgi
Antalya onur ünlü'nün diyalogsuz filmi 'topal şükran'ın maceraları'na büyük ilgi
Antalya onur ünlü'nün diyalogsuz filmi 'topal şükran'ın maceraları'na büyük ilgi
Antalya onur ünlü'nün diyalogsuz filmi 'topal şükran'ın maceraları'na büyük ilgi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya onur ünlü'nün diyalogsuz filmi 'topal şükran'ın maceraları'na büyük ilgi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu