Ara güler fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor - Son Dakika

Ara güler fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor

21.09.2019 22:13

Ara Güler Fotoğraf Sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyorTuba ATAV-Arda ERDOĞANNew York, (DHA)- Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen 'Ara Güler Fotoğraf Sergisi' Londra, Paris ve Kyoto'nun ardından New York'ta sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Ara Güler Fotoğraf Sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor

Tuba ATAV-Arda ERDOĞAN New York, (DHA)- Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen 'Ara Güler Fotoğraf Sergisi' Londra, Paris ve Kyoto'nun ardından New York'ta sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Sergi, 23 Eylül-4 Ekim arasında ziyarete açık olacak.

Geçen yıl hayatını kaybeden fotoğraf sanatçısı ve fotomuhabiri Ara Güler'in kareleri dünyanın dört bir yanında sanatseverlerle buluşuyor. Cumhurbaşkanlığınca düzenlenen 'Ara Güler Fotoğraf Sergisi', Londra, Paris ve Kyoto'nun ardından New York'ta görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Ulusal Amerikalı Kızılderili Müzesi'nde (National Museum Of American İndian) sergilenecek eserler arasında Güler'in objektifine yansıyan İstanbul manzaralarının yanı sıra birçok ünlü ismin portreleri de yer alıyor. Portreler arasında Aşık Veysel, Nazım Hikmet, Salvador Dali ve Pablo Picasso gibi isimler yer alıyor. Sergi, 23 Eylül-4 Ekim arasında ziyarete açık olacak.

Öte yandan, serginin Birleşmiş Milletler 74'üncü Genel Kurulu ile aynı dönemde açılması dikkat çekti. Sergi, New York'un ardından da Roma'da Trastevere Müzesi'nde ve Mogadişu'daki Türk Büyükelçiliği'nde görücüye çıkacak.

Ara güler fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor
Ara güler fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor
Ara güler fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor
Ara güler fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ara güler fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor - Son Dakika


Son Dakika

Hurdacı, sokak ortasında önce kollarını kesti sonra jileti boğazına dayadı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor AK Parti'nin İstanbul'da 22 ilçe başkanını görevden aldığı iddia edildi Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot