Araban'da Ortaokul Öğrenciler İçin Çanakkale Gezisi - Son Dakika

Araban'da Ortaokul Öğrenciler İçin Çanakkale Gezisi

31.05.2016 15:44
Araban'da Ortaokul Öğrenciler İçin Çanakkale Gezisi, System.String[]

Gaziantep'in Araban ilçesinde Atatürk Ortaokulu öğrencileri Çanakkale'ye gitti.

Gaziantep'in Araban ilçesinde Atatürk Ortaokulu öğrencileri Çanakkale'ye gitti.

Okulca SODES programı kapsamında yürütülen "Okulumuza Kültür Aşılıyoruz" projesi kapsamında Çanakkale- Bursa gezisi düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Ertuğrul, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Mayıs, 1, 2, 3 Haziran tarihleri arasında yapılacak gezi programına 48 öğrenci, idareci ve öğretmen olmak üzere toplam 53 kişinin katıldığını belirtti.

Ertuğrul, Çanakkale Müzesi, Çanakkale Kalesi, Nusret Mayın Gemisi, Çanakkale Şehitliği- Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Kilit Bahir Kalesi, Tabyalar, Alçıtepe Şehitliği, Sargı Yeri Şehitliği, Şehitler Abidesi, Fransız Mezarlığı, Yahya Çavuş Şehitliği, Arı Burnu, Anzak Koyu Anıtı, Karatepe Milli Parkı, Mehmet İğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt Kitabesi, Anzak Anıtı ve Siperleri, 57. Alay Şehitliği, Mehmet Çavuş Şehitliği ziyaretlerinden sonra feribot yolculuğu yapılacağını aktardı. Ali Ertuğrul, daha sonra Bursa'ya geçileceğini ve burada Tophane, Ulu Cami, Yeşil Türbe, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerinin ziyaret edileceğini kaydetti.

Ertuğrul, çocuklarda tarih şuurunu geliştirmek, sosyalleşmelerini sağlamak ve onlara Milli Mücadele'nin önemini kavratmak istediklerini sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Araban'da Ortaokul Öğrenciler İçin Çanakkale Gezisi - Son Dakika


Son Dakika

Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi: Dünya, başkan tarafından yayılan sahte haberlere doydu MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlığını kaybedip elemeye kalan isimler belli oldu Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar