Asırlık Nine'lerin Su Sevinci - Son Dakika

Asırlık Nine'lerin Su Sevinci

17.09.2015 12:12
Asırlık Nine'lerin Su Sevinci, System.String[]

Antalya’nın Manavgat ilçesi Taşağıl mahallesi’nde yaşayan 82 yaşındaki Gülsüm Kaçar 40 yıl sonra değişen boruları sayesinde temiz suyla buluşmanın sevincini yaşıyor.

Antalya'nın Manavgat ilçesi Taşağıl mahallesi'nde yaşayan 82 yaşındaki Gülsüm Kaçar 40 yıl sonra değişen boruları sayesinde temiz suyla buluşmanın sevincini yaşıyor.

Büyükşehir yasası ile Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri

Serik İlçesi Akbaş mevkiinde 80 yıldır su sıkıntısı çeken 85 yaşındaki Ali- Gülsüm Kavak çifti ve Manavgat Taşağıl'da yaşayan 82 yaşındaki Gülsüm Kaçar'a 40 yıl sonra değişen boruları sayesinde temiz suyla buluşturdu. ASAT ekipleri Ali Dede ve Gülsüm Nine'nin torunları Tahir ile birlikte yaşadıkları eve 3 kilometre mesafeden hat döşeyerek su bağlantısını sağladı. Musluklarından akan suyun mutluluğunu yaşayan çift bugüne kadar ihtiyaçlarını 100 metre uzaklıkta bulunan kuyu suyu ile giderdiklerini belirtti. Ali Kavak "Bu bizim için hayaldi. Şimdi gerçek oldu" dedi.

DAĞ BAŞINA HİZMETG ELDİ

85 yaşında olduğunu hatırlatan Ali Dede, "Biz burada bugüne kadar su görmedik. Sağ olsun başkanlarımız bu dağın başına kadar gelip bizlere su getirdi. Çok memnun olduk. Yıllardır kuyudan su ihtiyacımızı karşıladık. Yıllardır bu şekilde idare ettik. Çocuklarımız, torunlarımız gelir giderler. Torunum Tahir her yaz yanımdadır. Suyumuz gelince daha uzun kalmaya başladı" dedi.

40 YILLIK BORULAR DEĞİŞTİRİLDİ.

Gülsüm Kavak Nine'nin Manavgat'lı adaşı 82 yaşındaki Gülsüm Kaçar da suya kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Manavgat Taşağıl Mahallesi Çardak Zeybekler mevkiinde yaşayan Gülsüm Nine Büyükşehir Yasası'nın nimetlerinden faydalanan başka bir yüz oldu.

ASAT ekipleri Gülsüm Nine'nin evinin 40 yıllık borularını değiştirerek temiz su ulaştırdı. Ömrünü doldurmuş metal boruların sürekli patlaması ve yaşanan uzun süreli kesintilerle mağdur olan Gülsüm Nine yenilenen boru hattıyla kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde suyunu kullanabilecek. Başkan Türel'e ve ASAT ekiplerine dualar edip teşekkür eden Gülsüm Nine duyduğu mutluluğu anlattı. - ANTALYA

Asırlık Nine'lerin Su Sevinci
Asırlık Nine'lerin Su Sevinci
Asırlık Nine'lerin Su Sevinci

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Asırlık Nine'lerin Su Sevinci - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı