Son Dakika Haberleri: Assange'ın Kefalet İhlaline 50 Hafta Hapis Cezası

Assange'ın Kefalet İhlaline 50 Hafta Hapis Cezası

2 ay önce

Wikileaks kurucusu Julian Assange kefalet şartlarını ihlal ettiği için İngiltere'nin başkenti Londra'da çıkarıldığı mahkeme tarafından 50 hafta hapis cezasına çarptırıldı.

Assange'ın Kefalet İhlaline 50 Hafta Hapis Cezası, System.String[]
Wikileaks kurucusu Julian Assange kefalet şartlarını ihlal ettiği için İngiltere'nin başkenti Londra'da çıkarıldığı mahkeme tarafından 50 hafta hapis cezasına çarptırıldı.

Wikileaks kurucusu Julian Assange, kefaletle serbest bırakılma şartlarını ihlal ettiği için başkent Londra'da çıkarıldığı Southwark Crown Mahkemesi tarafından 50 hafta hapis cezasına çarptırıldı. Ekvador'un İngiltere büyükelçiliğinde tutuklandıktan sonra Kefalet Yasasını ihlal etmekten suçlu bulunan 47 yaşındaki Assange, reddettiği cinsel taciz iddiaları üzerine İsveç'e iadesini önlemek için 2012 yılında büyükelçiliğe sığınmıştı.

Mahkemede okunan bir mektupta Assange kendisini zor şartlarla mücadele ederken bulduğunu ifade etti. Assange mahkemede, kendilerine saygısızlık ettiğini düşünen herkesten özür dilediğini söyleyerek, "O zaman benim için en iyi olduğunu düşündüğüm şeyi yaptım, ya da o zaman yapabileceğim şeylerin en iyisiydi" dedi.

Assange şimdi ABD federal komplo suçlamalarıyla karşı karşıya. Assange, ssange'nin kurduğu Wikileaks, 2010 yılında, ABD'nin Irak ve Afganistan'da işlediği suçları da delillendiren çok sayıda gizli belgeyi yayımlamıştı. İngiltere, belgelerin sızdırılmasında eski ABD istihbarat analisti Chelsea Manning ile iş birliği yaptığı iddialara cevaben Assange'ın ABD'ye iade edilip edilmeyeceğine karar verecek. Assange suçlu bulunduğu takdirde ABD hapishanesinde beş yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. - LONDRA
Haber Yayın Tarihi : 01.05.2019 02:33 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Ayının mağarada esir aldığı adam, 1 ay boyunca idrarını içerek hayatta kaldı Ali Babacan'ın Erdoğan'a sunduğu dosyanın detayları belli oldu! Karısının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü! Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı