Son Dakika Haberleri: Avrupa Birliği'nden Trump'ın Kudüs Kararına Sert Tepki: Karanlık Zamanlar

Avrupa Birliği'nden Trump'ın Kudüs Kararına Sert Tepki: Karanlık Zamanlar

3 gün önce

AB Yüksek Temsilcisi Mogherini, Trump'ın Kudüs kararı ile ilgili "bizi tekrar karanlık zamanlara döndürür" açıklamasında bulundu.

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica MogheriniTrump'ın Kudüs kararına çok sert tepki gösterdi.

"KARANLIK ZAMANLAR"

Mogherini, Trump'ın Kudüs kararı ile ilgili "bizi tekrar karanlık zamanlara döndürür" açıklamasında bulundu. Mogherini, dün de ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasıyla ilgili açıklamasından dolayı ciddi endişe duyduklarını belirtmişti.

Mogherini, yaptığı yazılı açıklamada, AB'nin tutumunun değişmediğini ifade ederek, müzakereler yoluyla iki tarafın da beklentilerini karşılayacak şekilde ve Kudüs'ün gelecekte iki devletin de başkenti olmasını sağlayan bir çözümün bulunması gerektiğini vurgulamıştı.Netanyahu'dan Hadsiz Açıklama: Kudüs'ün İsrail'in Başkenti Olduğunu Kabul Edin! İsrail Polisi, Tarihi Müslüman Mezarlığına Baskın Düzenleyerek Ağaçları Kesti
İsrail Polisi, Batı Şeria'da Filistinlilere Vahşice Saldırdı: 61 Yaralı ABD'nin BM Temsilcisi Haley, Trump'ın da Adının Karıştığı Taciz Skandalı İle İlgili Konuştu