Avrupalı Gençler, Erzurum'daki Ata Botanik Park'ta Staj Yapıyor - Son Dakika

Avrupalı Gençler, Erzurum'daki Ata Botanik Park'ta Staj Yapıyor

07.09.2012 11:29
Avrupalı Gençler, Erzurum'daki Ata Botanik Park'ta Staj Yapıyor, System.String[]

Erzurum'da Atatürk Üniversitesi'ne ait Ata Botanik Parkı'nda Avrupa Birliği ülkelerinden gelen öğrenciler, staj yapıyor.

Erzurum'da Atatürk Üniversitesi'ne ait Ata Botanik Parkı'nda Avrupa Birliği ülkelerinden gelen öğrenciler, staj yapıyor.

Romanya'nın Yaş kentindeki İon İonescu de La Brad İasi Üniversitesi'nde Peyzaj Mimarlığı okuyan üç kız öğrenci Erasmus (Avrupa Birliği öğrenci, öğretim elemanı, personel değişim programı) projesi kapsamında 3 ay süreli olarak Erzurum'a geldi. Öğrenciler, Doğu Anadolu Bölgesi'ne has bitki, çiçek ve ağaçların nadide örneklerinin bulunduğu parkta staj yapıyor. Erzurum'daki botanik parkta bitkileri tanıma fırsatı bulduklarını söyleyen İoana Baciu, "Ata Botanik Parkı, dünyadaki sayılı örneklerden biri. Böyle bir bahçede staj yaptığım için çok şanlıyım. Türk öğrencilerle kültür alışverişinde bulunuyoruz. Sadece staj değil kenti tanıma fırsatı da bulduk. Ülkeme döndüğüm zaman arkadaşlarıma Erzurum'da staj yapmalarını önereceğim" dedi.

1850 RAKIMDA BAHÇE ENDER

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yılmaz ise staj yapan Türk ve yabancı öğrenciler arasında hem bilimsel hem de kültürel anlamda etkileşim olduğunu söyledi. Bahçede staj için ilk kez yurt dışından öğrenci geldiğini ifade eden Prof. Dr. Hasan Yılmaz, "Peyzaj Mimarlığı yurt dışında üst düzeyde olan bir bölüm. Ata Botanik Park'ta ender görülen bitki örnekleri bulunuyor. Çevre düzenlemesi bahçemizde çok iyi. Yabancı öğrencileri seve seve kabul ettik. Sadece Avrupa Birliği ülkelerinden değil Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden de bahçemizde staj yapmaya gelenler var. Deniz seviyesinden 1850 metre yükseklikteki dünyanın sayılı bahçelerinden biri olan Ata Botanik Park yurt içinde ve dışında ünlendi. Ayrıca uluslararası statüye kavuştu. Biz de bu yıl öğrencilerimizi Almanya, Macaristan ve Portekiz'e gönderdik" diye konuştu. - Erzurum

Avrupalı Gençler, Erzurum'daki Ata Botanik Park'ta Staj Yapıyor
Avrupalı Gençler, Erzurum'daki Ata Botanik Park'ta Staj Yapıyor
Avrupalı Gençler, Erzurum'daki Ata Botanik Park'ta Staj Yapıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Avrupalı Gençler, Erzurum'daki Ata Botanik Park'ta Staj Yapıyor - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var