Aydın'da Binalarda Enerji Performansı Konferansı - Son Dakika

Aydın'da Binalarda Enerji Performansı Konferansı

11.01.2012 19:00
Aydın'da Binalarda Enerji Performansı Konferansı, System.String[]

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği "binalarda enerji performansı yönetmenliği ile yapı yönetmenliği" konulu konferans düzenledi.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği "binalarda enerji performansı yönetmenliği ile yapı yönetmenliği" konulu konferans düzenledi.

Aydın Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Salonu'nda düzenlenen konferansa, Aydın belediye meclis üyesi Altan Güney, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Metin Albeyoğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri ile özel sektör temsilcileri katıldı.

Konferansa, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Kaynak ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yalıtım Uzmanı Makine Mühendisi Şerif Kurt konuşmacı olarak katıldı.

Ege Bölgesi ve Aydın'ın zemini hakkında da bilgi veren Kaynak, "Sert bir zeminin depremi çok hafif atlatabilir ancak uzun sürede zarar yapabileceği bir gerçektir. Depremden kaçış olmaz. Biz sağlıklı, güvenli ve yönetmenliklere uygun iyi bina yapmak zorundayız" diye konuştu.

Makine Mühendisi Şerif Kurt da, binalarda enerji performansı yönetmenliği konusunda bilgi verdi.

Katılımcıların sorularına da yanıtlar verilirken, tek ürünle ısı, su, ses ve yangın yalıtımları hakkında da bilgiler verildi.

- AYDIN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aydın'da Binalarda Enerji Performansı Konferansı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu 14:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu Son Dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: 3 ya da 4 transfer yapacağız 14:17 Son Dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: 3 ya da 4 transfer yapacağız Alman devi Dortmund, Szalai için Fenerbahçe'ye resmi teklif mektubu gönderdi 13:45 Alman devi Dortmund, Szalai için Fenerbahçe'ye resmi teklif mektubu gönderdi
Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu 13:22 Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu Bu illerde oturanlar dikkat! Meteoroloji harita paylaştı, termometreler 43 dereceyi gösterecek 13:03 Bu illerde oturanlar dikkat! Meteoroloji harita paylaştı, termometreler 43 dereceyi gösterecek Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı 12:13 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı
Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi 12:06 Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun 11:29 Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun "eskort" isyanı! Sosyal medya için anlaştığı adam kabusu yaşattı
Advertisement