Son Dakika Haberleri: Aydın'da Engelliler Haftası Etkinliği

Aydın'da Engelliler Haftası Etkinliği

9 gün önce

Aydın'da Engelliler Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Aydın'da Engelliler Haftası Etkinliği, System.String[]
Aydın'da Engelliler Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Hacı Hüseyin Aslan Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte okulun öğrencileri halk oyunları gösterisi yaptı.

Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte mezun olan öğrencilere belge takdim edildi.

Burada konuşma yapan okul müdürü Aykut Ok, orta ve ağır zihinsel engelli bireylere verdiği hizmet bakımından Türkiye'de öne çıkan kurumlardan biri olduklarını söyledi.

Ok, "Toplumda uyum içerisinde yaşayan, iletişim kurabilen, üreten ve kendi kendine yetebilen bireyler yetiştirmek eğitimin her kademesinde birincil hedef olmak zorundadır. Biz de bu hedefe ulaşabildiğimiz ölçüde görevimizi yerine getirmiş olmanın vicdani rahatlığını ve huzurunu yaşıyoruz." dedi.

Etkinliğe, Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkilileri ile öğrencilerin aileleri ve öğretmenleri de katıldı.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 03:41 Kaynak: AAİftara Ne Kadar Kaldı? İşte 27 Mayıs Pazartesi İl İl İftar Vakitleri Son Dakika! İstanbul Fikirtepe'de Yangın: 1 Ölü, 1 Yaralı Kemal Kılıçdaroğlu: Kürtçe İçin Yasal Düzenleme Yapılmalı Üsküdar'da Polis Ekiplerine Ateş Açıldı