Görüntüler infial yaratmıştı! Valilik'ten "Türk vatandaşı Suriyeliler tarafından bıçaklandı" iddiasına yalanlama - Son Dakika

Görüntüler infial yaratmıştı! Valilik'ten "Türk vatandaşı Suriyeliler tarafından bıçaklandı" iddiasına yalanlama

Son Güncelleme: 02.06.2023 09:52

Uşak'ta "Türk vatandaşı Suriyeliler tarafından bıçaklandı" iddiasıyla yayınlanan görüntülere Aydın Valiliği'nden yanıt geldi. Söz konusu görüntülerin Aydın'da çekildiği belirtilen açıklamada; şahısların Türk olduğu ve bir kişinin ölümüne neden olan kişinin tutuklandığı belirtildi.

Sosyal medyada " Uşak'ta Suriyeli'nin Türk vatandaşını bıçaklama anı" iddiasıyla paylaşılan olay ile ilgili Aydın Valiliği'nden açıklama geldi.

ŞAHISLAR TÜRK VATANDAŞIYMIŞ

Uşak'ta gerçekleştiği ileri sürülen olayın 27 Şubat günü Aydın'ın Efeler ilçesi Orta Mahalle'de meydana geldiğini belirten Aydın Valiliği, konuya ilişkin şahısların Türk vatandaşı olduğunu ve paylaşılan görüntü ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

"SALDIRGAN TUTUKLANMIŞTIR"

Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamada "Son günlerde özellikle sosyal medyada, Aydın ilinde Suriye uyruklu bir vatandaşın Türk vatandaşını bıçaklamak suretiyle öldürdüğüne dair çıkan haberler ile ilgili olarak basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur. Bahse konu olay, 27.02.2023 günü ilimiz Orta Mahalle 213 Sokakta meydana gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan T.E isimli şahıs yine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan A.Y'yi kesici aletle yaralamış, yaralı şahıs bir ay sonra 28.03.2023 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş, bu yüzden şüpheli T.E, 28.03.2023 günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edilmiştir. Olayda adı geçen şahıslar Suriye uyruklu değil, Türk vatandaşı olup, özellikle sosyal medya mecralarında bu konu ile ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Görüntüler infial yaratmıştı! Valilik'ten 'Türk vatandaşı Suriyeliler tarafından bıçaklandı' iddiasına yalanlama - Son Dakika


Advertisement