Son Dakika Haberleri: Ayrılan Sevgililer Besledikleri Köpek Yüzünden Mahkemelik Oldu

Ayrılan Sevgililer Besledikleri Köpek Yüzünden Mahkemelik Oldu

5 gün önce

Eskişehir'de üniversiteli genç, 6 ay önce ayrıldığı kız arkadaşına köpeğini alıkoyduğu için dava açtı. Genç kız ise eski sevgilisinin, davayı kendisini üzmek ve zarar vermek için açtığını söyledi.

Ayrılan Sevgililer Besledikleri Köpek Yüzünden Mahkemelik Oldu, System.String[]

Eskişehir'de üniversite öğrencisi genç, Golden Retriever cinsi 3,5 yaşındaki 'Marley' isimli köpeğini geri vermediği iddiasıyla yaklaşık 6 ay önce ayrıldığı kız arkadaşına dava açtı. Köpeğin kendisine ait olduğunu söyleyen genç kız ise "Köpeği 3,5 aylıkken aldım. Marley benim köpeğim" dedi.

AYRILDIĞI SEVGİLİSİ KÖPEĞİ VERMEYİNCE DAVA AÇTI

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi öğrencisi Osman Orhan Baçaru, avukatı aracılığıyla köpeğini geri vermediğini öne sürdüğü eski kız arkadaşı Ezgi Bölükbaşı hakkında Eskişehir 3'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı.

"AYRILDIK AMA O SAHİPLENDİĞİM KÖPEĞİ ALIKOYDU"

Davanın ilk duruşması, 25 Mayıs'ta yapılacak. Osman Orhan Baçaru, "Geçen yıl nisan ayında ben bir köpek sahiplenmiştim. Köpeği sahiplendiğim kişiyle bir süre sonra duygusal ilişkimiz başladı ve bir süre sonra aynı evde yaşadık. Sonra ayrıldık ve köpeğimi alıkoydu" iddiasında bulundu.

GENÇ KIZ, 3,5 YIL ÖNCE SAHİPLENDİĞİNİ ANLATTI

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi olan, kaydını dondurup Aydın'daki ailesinin yanında kalan Ezgi Bölükbaşı suçlamaları kabul etmedi. Marley adlı köpeğinin de kendisinin yanında olduğunu belirten Ezgi Bölükbaşı köpeği 3,5 yıl önce internet üzerinden bir kişiden alıp sahiplendiğini, bu süre zarfından itibaren de kendisinde olduğunu söyledi. Köpeği ayrıldığı Osman Orhan Baçaru'ya sahiplenmesi için vermediğini de söyleyen Ezgi Bölükbaşı şöyle konuştu:

"BENİ DAHA ÖNCE RAHATSIZ ETTİ, ŞİMDİ DAVA AÇTI"

"Ayrıldıktan sonra Osman beni rahatsız etmeye başladı. Telefonla rahatsız etti, evime istemim dışında geldi. Bununla ilgili savcılıkta koruma kararı çıkarttım. Daha sonra köpeğini çaldığım iddiasıyla beni polise hırsızlık suçundan şikayet etti. Ancak köpek benim. Şahitlerim var. Onun aşılarını, kısırlaştırmasını ben yaptım. Bu nedenle hırsızlık konusundaki şikayeti takipsizlikle sonuçlandı. Ceza davası açtıramayınca şimdi de bu davayı açtı.

"AÇTIĞI DAVA HAYVAN SEVGİLİSİYLE AÇILAN DAVA DEĞİL"

Ben Marley'i çok seviyorum. Çevremdekiler benim ona ne kadar bağlı olduğumu çok iyi bilir. Köpeğe küçüklüğünden beri ben bakmaktayım. Köpeğime para verip özel eğitim dahi aldırdım, köpek halen bendedir. Osman'ın bana açtığı bu dava, hayvan sevgisiyle açılmış bir dava değil."

"BENİ ÜZMEK VE ZARAR VERMEK İÇİN DAVA AÇTI"

Köpeği Marley'i bir ara derslerinin yoğunluğu nedeniyle sahiplendirmeyi düşündüğünü ve bununla ilgili olarak Osman Orhan Baçaru ile tanıştığını anlatan Ezgi Bölükbaşı şöyle konuştu:

"Ben bir ara ailemden uzak olduğum için ve derslerin ağırlığından dolayı köpeğimi sahiplendirmeyi düşünmüştüm. Bu sırada Osman ile tanıştık. Sonra birbirimizden hoşlandık. ve arkadaşlık etmeye başladık. Onun da bir kedisi ve bir köpeği vardı. Tüm hayvanların bakımını maddi ve manevi ben yapıyordum. Köpeğimin bakımı için ve diğer hayvanların bakımı için veterinere Osman ile birlikte gidiyorduk.

Ayrıldıktan sonra dahi kendisinin köpeği ile kedisine ben bir süre daha bakmaya devam etim. Ona yardımcı oldum. Marley kesinlikle benim köpeğimdir ve ben kimseye köpeğimi sahiplendirmedim. Ben köpeğimi çok seviyorum, aramızda çok özel bağ var. Osman, kendisinden ayrılmamı hazmedemediği için beni üzmek ve bana zarar vermek amacıyla şikayet emiştir, suçlamaları kabul etmiyorum."


YORUMLAR (9)
  • Okuyucu: Şehir dışına çocuklarını gönderen ebeveynler lütfen çocuklarına dikkat etsinler. 18 yaşından büyük olsa da halen çocuklar. Anne baba kontrolü olmazsa kendi otokontrollerini sağlayamıyorlar. Yurtdışındaki gençler gibi yetiştirilmedikleri halde üniversitede anne babadan ayrı yurtdışında gibi yaşamaya çalışıyorlar. Dikkatli olunmazsa hayatlarını karartabilecek çok yanlış hatalar uyuşturucu, cinsel hastalıklar, örgütler vb) yapabilirler. Bu habere gelirsek bu çocuklar karı koca değil hiçbir bağlayıcı durum veye birbirlerine karşı sorumluluk yok ama boşanma gibi olay mahkemeye taşınmış. Tamamen çocukça. Buna benzer eften püften sebeplerle ülkemizde mahkemelerin iş yükü ve karar süreleri uzuyor. Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • laik albay: imam nikahımı kıymış bunlar lap diye ayrılmışlar hemen.. yoksa dost hayatımı yaşıyorlarmış haa o zaman moderndir bunlar iamam nikahlı olsaydı yobaz olurdu Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
  • gerçekler acı söyler: KIZI Kaybedince canını yakmaya çalışıyor. KAYBETTİN DOSTUM üstelemiceksin. Kabulenmesini Öğreneceksin Bu hayatta yoksa Birkez daha kaybedersin. Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


CHP'den Aday Gösterilmeyen İrfan Değirmenci 'Olsun' Dedi Parasızlıktan Başladığı Koleksiyona Bugün Paha Biçemiyor

ABD'nin Tehdidine İran'dan Sert Tepki: O Çağ Kapandı, Siz Kim Oluyorsunuz! ABD, İran'ı Açıkça Tehdit Etti: Tarihteki En Güçlü Baskı ve Yaptırımla Ezeceğiz