Son Dakika Haberleri: Bakan Ersoy, Zeugma'da İncelemede Bulundu

Bakan Ersoy, Zeugma'da İncelemede Bulundu

10 ay önce

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gaziantep'in Nizip ilçesinde, Fırat Nehri kıyısındaki 'Çingene kızı' mozaiğiyle ünlenen Zeugma Antik Kenti'nde inceleme yaptı.

Bakan Ersoy, Zeugma'da İncelemede Bulundu, System.String[]
KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gaziantep'in Nizip ilçesinde, Fırat Nehri kıyısındaki 'Çingene kızı' mozaiğiyle ünlenen Zeugma Antik Kenti'nde inceleme yaptı.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya tarafından karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ilk olarak Dionysos ve Danae evlerinde incelemelerde bulundu. Bakan Ersoy, çalışmalar hakkında Kazı Başkanı ve Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Kutalmış Görkay'dan bilgi aldı. Ardından 'Mousalar Evi'ne geçen Bakan Ersoy, burada yapılacak çalışmaları yerinde inceledi. Ziyaretin sonunda Nizip Kaymakamı  Kemal Şahin tarafından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a 'Çingene kızı' figürünün yer aldığı pano hediye edildi. Zeugma'daki ziyaretini sonlandıran Bakan Ersoy ve beraberindekiler, daha sonra Halfeti'ye geçti.

Görüntü Dökümü

---------------------------------------- 

- Bakan karşılama

Bakan Zeugma kapalı gezme

Bakana Doç. Dr. Kutalmış Görkay bilgi

Bakan mozaikleri izlemesi

Nizip Kaymakamı Kemal Şahin'in Bakana taşla el işlem Çingene kızı tablo hediye

Bakan çeşitli mozaikler yerinde inceleme

Haber-Kamera: Metin İLİKSOY-GAZİANTEP-DHA)

GÖRÜNTÜ BOYUTU: 341 MB
Haber Yayın Tarihi : 23.09.2018 01:27 Kaynak: DHAMeksika-ABD sınırında Aylan Kurdi'yi hatırlatan görüntü! MADO'dan sosyal medyayı karıştıran cinsellik içeren görüntüyle ilgili açıklama Yüzerken kayalıkların arasında buldu, yerinden çıkarınca gözlerine inanamadı