Bakan Soylu: Minareden müzik çalanı bulup cami dibinde ezan dinleteceğiz - Son Dakika

Bakan Soylu: Minareden müzik çalanı bulup cami dibinde ezan dinleteceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de camilerin ses sistemine sızıp minarelerden şarkı açılmasıyla ilgili olarak "Yapanı buluruz, caminin dibinde ezanı dinletiriz" dedi.

İzmir'de geçtiğimiz gün bazı ilçelerin camilerinin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişiler tarafından "Çav Bella" şarkısı, bundan bir gün sonra ise Selda Bağcan'ın "Yuh Yuh" şarkısı çalındı.

Yaşanan olaylar sonrası İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Konuya müdahil olan kişilerin yakalanması için de İçişleri Bakanlığı tarafından çalışmalar sürdürülüyor.

"BULURUZ CAMİNİN DİBİNDE EZANI DİNLETİRİZ"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir programda yaşanan vahim olay ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu olayın failleri için "Böyle bir ahlaksızlık beklenmez. Böyle bir inançsızlık beklenmez. Böyle bir dine karşıtlık beklenmez. Bu Ramazan ayında milletin bu konudaki düşüncelerine inaçlarına saldırı beklenmez.

Ama biz birçok şeyin hakkından geldik bunun da hakkından geliriz buluruz yani. Buluruz ona da caminin dibinde ezanı dinletiriz" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz gün İzmir'in Karşıyaka, Konak, Çiğli, Buca gibi birçok ilçesindeki cami hoparlörlerinden "Çav Bella" marşı çalınmıştı. Türkiye'de gündem olan skandala gerek siyaset dünyasından gerekse sanat dünyasından herkes tepki göstermişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı ise konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını duyurmuştu.

ERDOĞAN CHP'YE YÜKLENMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise konuyla ilgili AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuştu. Erdoğan "İzmir'de camilerin hoparlörüne sızan alçaklar, saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Soylu: Minareden müzik çalanı bulup cami dibinde ezan dinleteceğiz


Son Dakika

İçişleri Bakanı Soylu'dan darbe imalarına tepki: Kim yapacak darbeyi? Son Dakika: İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında olduğu 15 ilde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı başladı Muharrem İnce, Erdoğan'ın konuşmasının verilmesi üzerine canlı yayını terk etti 30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı, otopside cinayete kurban gittiği ortaya çıktı Polisin ve boğarak öldürdüğü siyahi adamın geçmişte aynı yerde çalıştıkları ortaya çıktı Son seçim anketine göre; Davutoğlu ve Babacan, siyasette taşları yerinden oynatıyor Cami hoparlörlerinden müzik yayını soruşturmasında tutuklanan Banu Özdemir, tahliye edildi Son Dakika: 1 Haziran'da açılacak özel kreş ve gündüz bakımevlerinde alınacak tedbirler belirlendi Doğum yaptığı gerekçesiyle taksiden indirilen kadının ailesine yardım yapılacak Cezaevinden izinli çıkan iki mahkum, FETÖ yalanıyla 60 bin liralık vurgun yaptı CNN muhabiri, Minneapolis'teki olayları anlatırken canlı yayında gözaltına alındı ABD'de siyahi vatandaşın polis tarafından öldürüldüğü Minneapolis savaş alanına döndü Filmleri aratmayan görüntü! İki grup av tüfekleriyle sokak ortasında çatıştı Pazarcı kadın, şalvarın içinde doğurduğu bebeğini tezgahın altına attı Erdoğan'ın mesajı Yunanistan'ı çıldırttı: Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma