Balıkesir'de Kadına Şiddete Karşı Panel Düzenlendi - Son Dakika
Kadın

Balıkesir'de Kadına Şiddete Karşı Panel Düzenlendi

Balıkesir\'de Kadına Şiddete Karşı Panel Düzenlendi

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında 'Kadına karşı şiddete dur de' temalı bir panel düzenlendi. Panelde, akademik ve idari personel ile öğrenciler bir araya geldi.

25.11.2023 08:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dahilinde, "Kadına karşı şiddete dur de" temalı bir panel düzenlendi. BAÜN Kongre ve Kültür Merkezi Malazgirt Konferans Salonunda düzenlenen ve açılış konuşmasını BAÜN Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Kadem İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Gamze Aytekin'in gerçekleştirdiği etkinliğe akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Moderatörlüğünü BAÜN İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Pelin Palas Karaca'nın yaptığı panele; Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost, BAÜN Sağlık Bilimleri Fakültesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalından Doç. Dr. Sevde Aksu, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinden Sosyal Çalışmacı Hilal Gürsoy konuşmacı olarak katıldı.

Etkinlik, BAÜN Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Kadem İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Gamze Aytekin tarafından panelistlere çiçek takdimi ile sona erdi.

Ayrıca BAÜN Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' dolayısıyla Toplu Taşıma Merkezi'nde stant açarak konuya ilişkin farkındalık etkinliğine destek verdi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Kadın Balıkesir'de Kadına Şiddete Karşı Panel Düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Merkezefendi Belediyesi Eskihisar Mahallesine Kadın Çocuk Yaşam Merkezi Açtı
  17:45 Merkezefendi Belediyesi Eskihisar Mahallesine Kadın Çocuk Yaşam Merkezi Açtı

  Merkezefendi Belediyesi, Eskihisar Mahallesine Kadın Çocuk Yaşam Merkezi açtı. Başkan Doğan, 'Binlerce hemşehrimizin faydalandığı merkezlerimizi açmaya devam edeceğiz' dedi.

 • Yüksekova'da kadınlar KADES'le güvende olacak
  16:19 Yüksekova'da kadınlar KADES'le güvende olacak

  Hakkari'nin Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri, kadınların daha güvende olmaları için Kadın Acil İhbar Sistemi programını tanıtmaya devam ediyor. Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, kadınlara yönelik bilgilendirmelerde bulunmaya devam ediyor. Kadınlara yönelik şiddeti azaltmak ve kadınların yanında olduklarını belirtmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kullanılan KADES uygulamasını tanıtan ekipler, tüm kadınların KADES programıyla güvende olacaklarını belirtti.

 • Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kadın Acil İhbar Sistemi'ni tanıtıyor
  15:34 Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kadın Acil İhbar Sistemi'ni tanıtıyor

  Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli, kadınların daha güvende olmaları için Kadın Acil İhbar Sistemi (KADES) programını tanıtmaya devam ediyor. Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, kadınlara yönelik bilgilendirmelerde bulunarak KADES uygulamasını indiriyor. Polis Memuru Şeyda Ata Demirel, KADES programının kadınlara yönelik şiddeti azaltmak ve güvenliklerini sağlamak amacıyla kullanıldığını belirtti.

 • Samsun'da Kadın Girişimciler Buluştu
  15:16 Samsun'da Kadın Girişimciler Buluştu

  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) koordinatörlüğünde faaliyet gösteren TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen 'Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Samsun Buluşması'nda kadınlara girişimciliğin püf noktaları anlatıldı. Etkinlikte başarılı girişimcilerin sunumları da gerçekleştirildi.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kırsal ilçelerde 8 Mart etkinliklerine devam ediyor
  14:16 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kırsal ilçelerde 8 Mart etkinliklerine devam ediyor

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne özel kırsal ilçelerde başlattığı etkinlikler devam ediyor. Han, Alpu ve Günyüzü ilçelerinde düzenlenen etkinlikler yoğun ilgi görüyor.

 • Adana Büyükşehir Belediyesi Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimi Düzenledi
  12:52 Adana Büyükşehir Belediyesi Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimi Düzenledi

  Adana Büyükşehir Belediyesi, uluslararası iş birlikleri ile kız çocuklarına ve kadınlara yönelik farkındalık çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir, 'Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerle Mücadele: Adana Büyükşehir Belediyesi Hizmet Sağlayıcılar Eğitimi' ile farkındalık yaratma ve toplumu bilgilendirme çalışmalarını sürdürdü.

 • Çankaya Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinlikleri
  12:48 Çankaya Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinlikleri

  Çankaya Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü 'Eşitlik ve Farkındalık Ayı' kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyor. Panel, sergi, söyleşi, konser ve film gösterimlerinin yer aldığı etkinlikler 4 Mart'ta başlayacak ve 21 Mart'a kadar devam edecek.

 • Tokat Belediyesi'nden kadınlara çini sanatı kursu
  12:45 Tokat Belediyesi'nden kadınlara çini sanatı kursu

  Tokat Belediyesi'nin kadınlar için açtığı merkezde çini sanatı kursuna katılan kursiyerler, hem hobi hem de meslek ediniyor.

 • Adana Büyükşehir Belediyesi'nden çocuk istismarıyla mücadele atölyesi
  11:57 Adana Büyükşehir Belediyesi'nden çocuk istismarıyla mücadele atölyesi

  Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği iş birliğiyle, Adana Kadın Yaşam Merkezi'nde çocuğa yönelik ihmal ile istismarı, ebeveynlere yönelik çocuk mahremiyeti ve çocuk hakları konulu atölye çalışması düzenlendi.

 • Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, Kadınlar Kıraathanesi'nin İnşaat Çalışmalarını İnceledi
  09:50 Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, Kadınlar Kıraathanesi'nin İnşaat Çalışmalarını İnceledi

  Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, Cumhuriyet Mahallesi'nde yapımı devam eden Kadınlar Kıraathanesi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyerek, kıraathanenin en kısa zamanda kullanıma sunulacağını söyledi.

 • Kütahya'da Kadınlar Ürettikleri Kıyafetlerle Ekonomiye Katkı Sağlıyorlar
  09:25 Kütahya'da Kadınlar Ürettikleri Kıyafetlerle Ekonomiye Katkı Sağlıyorlar

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan 20 dikiş nakış kursunda 500 kadın, ürettikleri el emeği göz nuru kıyafetlerle ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Kursiyer kadınlar ayrıca doğal afetlerde afetzedeler için acil ihtiyaçların yapımında yer alarak onların yanında oluyorlar. Ayrıca, Filistin'de yaşam mücadelesi veren Müslümanlara da ürettikleri ürünleri göndermişlerdir. Gediz Halk Eğitimi Merkezi'nin Dikiş Nakış kursunda 21 kursiyer yüzlerce kıyafet ve kumaş ürünleri dikerek ekonomiye can katıyorlar.

 • Gediz Halk Eğitimi Merkezi'nde Açılan Dikiş Nakış Kurslarıyla Kadınlar Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor
  09:09 Gediz Halk Eğitimi Merkezi'nde Açılan Dikiş Nakış Kurslarıyla Kadınlar Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan 20 dikiş nakış kursunda 500 kadın ürettikleri el emeği göz nuru kıyafetlerle ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Kursiyer kadınlar ayrıca doğal afetlerde afetzedeler için ürettikleri kıyafet ve battaniyelerle onların yanında oluyorlar. Aynı zamanda Filistin'de yaşam mücadelesi veren Müslümanlara da ürettikleri ürünleri göndermişlerdir. Gediz Halk Eğitimi Merkezi'nin Dikiş Nakış kursunda yüzlerce kıyafet ve kumaş ürünleri dikilerek ekonomiye can katılıyor. Kadınlarımızın üretmeyi sevmesi ve bu kurslara talebin artmasıyla ekonomik sıkıntılara çözüm bulunmuş oluyor. Kadınlarımızın üretkenliği ailelerine, çocuklarına ve devlete katkı sağlamaktadır.


Advertisement