Başkanı Savaş'tan Muhtarlar Derneği'ne Ziyaret - Son Dakika

Başkanı Savaş'tan Muhtarlar Derneği'ne Ziyaret

12.01.2012 14:00
Başkanı Savaş'tan Muhtarlar Derneği'ne Ziyaret, System.String[]

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mahalle ve Köy Muhtarları Derneğini ziyaret etti.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mahalle ve Köy Muhtarları Derneğini ziyaret etti.

Görev süresi boyunca kentte gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili bilgi veren Başkan Savaş, muhtarların yaşadığı sorunları ve taleplerini dinledi.

Savaş, göreve geldikten sonra kentin altyapı sorununun çözülmesi amacıyla kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirterek, yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon hattı olmak üzere bugüne dek 223 kilometrelik altyapı hizmeti gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Kentte altyapı çalışmalarının yanı sıra üst yapı çalışmalarına da önem verdiklerini vurgulayan Savaş, cadde ve sokaklara şimdiye kadar 720 bin metrekare parke taşı döşendiğini, çamurdan geçilmeyen sokakları parkeyle buluşturduklarını söyledi.

Kentin önemli bölümünde içme suyu ihtiyacını karşılayan Antakya- Harbiye içme suyu isale hattının da yenilendiğini anlatan Savaş, "Böylelikle yüzde 70'e varan su kaçaklarını önleyerek suyun cazibeli bir şekilde evlere ulaşımını sağladık. Yine mahallelerimizin su sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla Bağrıyanık Mahallesi'nin üst kısmına 600 tonluk su deposunun yapılmasını sağladık. Şehrimizin içme suyu sorununu gerçekleştirdiğimiz bu iki çalışmayla çözüme kavuşturmuş olduk" dedi.

Savaş, kentteki 48 parkın tamamını revize ettiklerini ve görev süresi boyunca 18 yeni park yaparak vatandaşların hizmetine sunduklarını kaydederek, yapımı devam eden parkların tamamlanmasıyla kentteki park sayısının 70 olacağını dile getirdi.

Bu yıl yapılacak yatırımları da anlatan ve kentin daha güzel, daha yaşanılır olması amacıyla çalışmaların aralıksız devam edeceğini bildiren Savaş, Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Mustafa Aslanoğlu'na ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

- HATAY

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Başkanı Savaş'tan Muhtarlar Derneği'ne Ziyaret - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bensu Soral ve Kubilay Aka, final kararı alan Cam Tavanlar dizisi için veda paylaşımı yaptı 07:55 Bensu Soral ve Kubilay Aka, final kararı alan Cam Tavanlar dizisi için veda paylaşımı yaptı Birlikte eğlendiği kadını öldüren evli adam, saklandığı delikte yakayı ele verdi 05:11 Birlikte eğlendiği kadını öldüren evli adam, saklandığı delikte yakayı ele verdi Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı 00:47 Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı
Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı 00:04 Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü 22:47 Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi 22:12 Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi
48 yaşındaki Seray Sever, bikinili pozuyla gençlere taş çıkarttı 21:21 48 yaşındaki Seray Sever, bikinili pozuyla gençlere taş çıkarttı Çocuklar Duymasın dizisinin Çaycı Hüseyin'i Alparslan Özmol'un hesabı çalınınca hemen emniyete koştu 18:10 Çocuklar Duymasın dizisinin Çaycı Hüseyin'i Alparslan Özmol'un hesabı çalınınca hemen emniyete koştu
Advertisement