Batman'da 750 Keklik Doğaya Salındı - Son Dakika

Batman'da 750 Keklik Doğaya Salındı

07.05.2014 16:57
Batman'da 750 Keklik Doğaya Salındı, System.String[]

Kozluk ilçesine bağlı Uzunçayır köyü kırsalında 750 keklik doğaya bırakıldı Vali Arslan: "Bunlar doğal yaşamını sürdürürken aynı zamanda süne, çekirge ve kene ile mücadele etmiş oluyor"

Kozluk ilçesine bağlı Uzunçayır köyü kırsalında 750 keklik, 60 bin dönümlük araziye salındı.

Kekliklerin salınması nedeniyle düzenlenen törene Vali Yılmaz Arslan, Kozluk Kaymakamı Orhan Aktürk, Sason Kaymakamı Cihat Arık, Kozluk Belediye Başkanı Mehmet Veysi Işık ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Tercan katıldı.

Vali Arslan, törende yaptığı konuşmada, süne ile mücadelede biyolojik yöntemin de kullanıldığını belirterek, şöyle dedi:

"Bunlar doğal yaşamını sürdürürken aynı zamanda süne, çekirge ve kene ile mücadele etmiş oluyor. Doğanın dengesiyle oynanmazsa hiç birşey olmaz, ama bizler dengeyle oynadığımız için şimdi yeniden o dengeyi sağlamaya çalışıyoruz."

Konuşmaların ardından Kahramanmaraş'tan getirilen 750 keklik doğaya bırakıldı. - Batman

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Batman'da 750 Keklik Doğaya Salındı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Aşı yaptıracak mısınız?" sorusuna yanıt: Aşı olmam konusunda bir sıkıntı yok Bursaspor'un parlayan yıldızı Ali Akman'a Marsilya ve Red Bull Grubu talip oldu Trabzon'da vaka sayısını artıran en önemli faktör temaslı kişilerin kendilerini gizlemesi oldu İmamoğlu müjdeyi verdi: İBB inşaatları duran 4 metro hattı için çalışmalara başlıyor Yağmur Sarnıç'tan çocuk özlemi çeken Seren Serengil'e sert sözler Nice'te teknik direktör Patrick Vieira'nın görevine son verildi Oyundan çıkarken tepki gösteren Yusuf Yazıcı'ya hocası Galtier'den uyarı Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek