Beyoğlu, 15 Temmuz şehitlerini anıyor - Son Dakika
Güncel

Beyoğlu, 15 Temmuz şehitlerini anıyor

Beyoğlu, 15 Temmuz şehitlerini anıyor

Beyoğlu Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 7'nci yıl dönümünde şehitleri çeşitli etkinliklerle anıyor. Galata Kulesi'nde gerçekleştirilen etkinliklerde, 15 Temmuz şehitlerinin fotoğrafları ve o geceye ait videolar yansıtıldı. Vatandaşlar duygusal anlar yaşayarak bir daha böyle bir olayın yaşanmamasını diledi.

14.07.2023 22:43  Güncelleme: 22:44
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş
BEYOĞLU Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 7'nci yıl dönümünde şehitleri düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıyor. Gün boyu süren etkinlikler kapsamında bu akşam 21.15 sıralarında 15 Temmuz şehitlerinin fotoğrafları Galata Kulesi'ne yansıtıldı.

'Türkiye Yüzyılının Kahramanları' temasıyla gerçekleştirilen ekinliklerin İstanbul'daki en önemli merkezlerinden birisi Beyoğlu oldu.

VATANDAŞLAR VE VİDEO ÇEKTİ Galata Kulesi'nde 15 Temmuz video mapping gösterisi gerçekleştirildi. Önce Türk bayrağı kuleye yansıtıldı, ardından 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Çevredeki vatandaşlar fotoğraf ve video çekerek yoğun ilgi gösterdi. Alfabetik sıraya göre yansıtılan fotoğrafların yanı sıra 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylara ilişkin videolar da izletildi.

Alandaki vatandaşlar, çok etkilendiklerini dile getirerek bir daha böyle bir olayın yaşanmamasını diledi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Beyoğlu, 15 Temmuz şehitlerini anıyor - Son Dakika


Advertisement