Biga'da Altyapı ve Üstyapıda Yoğun Tempo - Son Dakika

Biga'da Altyapı ve Üstyapıda Yoğun Tempo

20.10.2017 10:30
Biga'da Altyapı ve Üstyapıda Yoğun Tempo

Çanakkale’nin Biga Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun tempo çalışmalarını sürdürüyor.

Çanakkale'nin Biga Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun tempo çalışmalarını sürdürüyor.

Biga'da eski yollar ilk olarak altyapı sorunları giderilerek yenileniyor. Kimi bölgelerde ise alternatif yollar üretilerek kent içi ulaşım yeniden düzenleniyor. Bu çalışmalar kapsamında Şirintepe Mahallesi, Yeniceköy Mahallesi ve Hamdibey Mahallesi'nde çalışmalar gerçekleştirilirken, rahat kullanılabilir ve modern bir kent ortaya çıkıyor. Şirintepe Mahallesi siteler bölgesinde, İbrahim Simaiş Caddesi, Kaymakam Mahmut Kaya Caddesi, Şehir Müdessir Yasan Caddesi'nin bir bölümü, 425. Sokak, Bayram Caddesi, 429. Sokak, 427. Sokak, 402. Sokak, 411. Sokak, 408. Sokak, 406. Sokak, 403. Sokak, 404. Sokak'ta altyapı ve yol çalışmaları tamamlandı. Aynı bölgede Fatih Terim Caddesi, Şehit Özgür Gençoğlu Caddesi, Şehit İbrahim Doğu Caddesi, Barış Manço Caddesi, Şehit Hakan Bayram Caddesi, Şehit Doğan Kula Caddesi, Şehit Saadet Çakır Caddesi, Şehir Müdessir Yasan Caddesi'nin yapılmayan bölümü ile 419. Sokak, 423. Sokak, 425. Sokak ve 741. Sokak ise altyapı ve üstyapısı yenilenerek yeniden düzenlenecek.

Yeniceköy Mahallesi'nde ise Emir Sokak, Beste Sokak, İpek Sokak, Pelin Sokak, Deste Sokak, Dilek Sokak, Beyaz Sokak, Güven Caddesi ve sosyal tesis çevresinde çalışmalar devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda ise Hamdibey Mahallesi'nde İmam Hatip yolu olarak bilinen Gün Caddesi yeniden düzenlenmişti.

Çalışmalarla ilgili Biga Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Ekiplerimiz ilçemizi her anlamda modern ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için durmaksızın çalışıyorlar. Kültür ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra sosyal alanları artırıyoruz. Ciddi altyapı sorunlarını 3.5 yılda yüzde 80 oranında çözdük. Yıpranmış yollarımızı ise altyapı sorunlarını çözdükten sonra yeniliyoruz. Ekiplerimizin yol ve kaldırım çalışmaları da bu sürecin bir parçası olarak planlanıyor. Bu süreçlerde anlayışla ekiplerimizi karşılayan kentlilerimize teşekkür ediyoruz" ifadeleri kullanıldı. - ÇANAKKALE

Son dakika gündem: Çanakkale'de orman yangını (2) Son dakika gündem: Çanakkale'de orman yangını (2) Ezine Belediye itfaiye ekipleri yangın bölgesinde Ezine Belediye itfaiye ekipleri yangın bölgesinde Çanakkale'de orman yangını Çanakkale'de orman yangını
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Biga'da Altyapı ve Üstyapıda Yoğun Tempo - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement