Bilecik'te Sahne Alan "Othello" Oyunu Ayakta Alkışlandı - Son Dakika

Bilecik'te Sahne Alan "Othello" Oyunu Ayakta Alkışlandı

01.12.2017 11:57
Bilecik'te Sahne Alan

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 12. ’si gerçekleştirilen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali kapsamında sahne alan ’’Othello’’ oyunu, seyirciler tarafından alkışlarla karşılandı.

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 12. 'si gerçekleştirilen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali kapsamında sahne alan "Othello" oyunu, seyirciler tarafından alkışlarla karşılandı.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde sahne alan oyun için salonlar doldu taştı. Venedik devletinin hizmetinde kahramanlıklar göstermiş Mağripli zenci komutan Othello ile Venedikli soylu bir ailenin kızı olan Desdemona'nın aşkları ve kıskançlıklarının anlatıldığı oyun seyirciler tarafından alkışlarla karşılandı. Yönetmenliğini Deyan Proykovski'nin yaptığı dev kadroda Cenap Samet, Suzan Akbelge, Selpin Kerim, Zübeyde Ali, Osman Ali, Neat Ali gibi isimler yer aldı.

Üsküp Türk Tiyatrosu Müdürü Naci Şaban, oyun sonunda yaptığı açıklamada Bilecik'te oldukları için duydukları memnuniyeti belirterek, "Seyircilerin ilgisi ve performansı bizlere güç verdi. Böyle güzel bir organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği olan Belediye Başkanı Selim Yağcı ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan ise, oyun sonunda Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı adına oyuncu ve seyircileri selamlayarak, "Belediye Başkanımız şehir dışında ilimize kazandırdığımız yeni bir ödülün takdim töreninde olduğu için aramızda yok. Ben Belediye Başkanımız Selim Yağcı'nın selam ve muhabbetlerini sizlere sunuyor, oyuncu ve dev kadroya teşekkürlerimizi ifade ediyorum" şeklinde konuştu.

Oyun sonunda oyuncu ve yönetmen Ercüment Doğan, Üsküp Türk Tiyatrosu Müdürü Naci Şaban'a teşekkür plaketi ve tiyatro ödülünü takdim etti. - BİLECİK

Bilecik'te Sahne Alan Othello Oyunu Ayakta Alkışlandı
Bilecik'te Sahne Alan Othello Oyunu Ayakta Alkışlandı
Bilecik'te Sahne Alan Othello Oyunu Ayakta Alkışlandı
Bilecik'te Sahne Alan Othello Oyunu Ayakta Alkışlandı
Bilecik'te Sahne Alan Othello Oyunu Ayakta Alkışlandı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Bilecik'te Sahne Alan 'Othello' Oyunu Ayakta Alkışlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Beşiktaş, evinde Kasımpaşa'yı 3-0 yendi "Yeni evimizde ilk gecemiz" notuyla paylaştı! Şeyma Subaşı Miami'den ev aldı Direksiyon başında horon oynayan tır şoförünün ehliyetine el konuldu Otomobil yoldan geçen koyun sürüsüne çarptı: 30 koyun telef oldu Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: Koronavirüs aşısı en erken 25-26 Aralık'ta yapılmaya başlanır Vaka sayısının yüzde yüz arttığı Antalya'da aile içi bulaşlar yüksek Pentagon'un raporu sızdı! Savaş pilotunun çektiği UFO fotoğrafı ortaya çıktı Eski eşini başka adamla görünce gözü döndü! Adamı vurdu, kadını kaçırdı