Bir cinayetin perde arkası: Büyükçekmece'deki kazı, Narcos Türkiye senaryosu gibi! - Son Dakika

Bir cinayetin perde arkası: Büyükçekmece'deki kazı, Narcos Türkiye senaryosu gibi!

07.02.2022 12:42
Bir cinayetin perde arkası: Büyükçekmece'deki kazı, Narcos Türkiye senaryosu gibi!

Baybaşin ailesinin fertleri, yıllar önce yeğenlerini öldüren Murat Kartal'ın cezaevinden çıktığını öğrendi. İki polis memurunu kullanarak gözaltına aldırdı. Polislerin teslim ettiği Kartal'a işkence ettikten sonra canlı canlı toprağa gömdü.

Beylikdüzü'nde geçtiğimiz Cuma günü cesedi bulunan Murat Kartal'ın, elleri ve ayakları halatla bağlandık sonra sert bir cisimle yüzü ezilerek öldürüldüğü ve toprağa gömüldüğü öğrenildi.

BAYBAŞİN AİLESİNDEN BİRİNİ ÖLDÜRÜP HAPİS YATMIŞ

Büyükçekmece Pınartepe Mahallesinde boş arazide cesedi bulunan Kartal'ın, uyuşturucu iddialarıyla gündeme gelen Baybaşin ailesi üyelerinden Ömer Edip F.'yi 2015'te öldürmekten tutuklanıp 2022 tarihinde tahliye edildiği tespit edildi. Murat Kartal, tahliye edildikten sonra İstanbul'da 20 Ocak'tan bu yana da kayıp olarak arandığı anlaşıldı.

POLİSLER EVİNDEN ALIP HUSUMETLİLERİNE TESLİM ETTİ

Kayıp başvuru su yapılan Kartal'ı polis memurları Erdem Öntürk ve Fatih Erkut'un 20 Ocak 2021 tarihinde Maltepe'deki evinden kelepçe takarak bir otomobile bindirerek götürdükleri ve Şişli'de 2015 yılında öldürülen Ömer Edip F.'nın amcası Yavuz Y. ile yanındaki kişilere teslim edildiği belirlendi.

Büyükçekmece'de cesedi bulunan Murat Kartal'ın el ve ayaklarının halatla bağlı olduğu ve sert cisimle vurularak öldürüldüğü anlaşıldı

ÖLDÜRÜLDÜKTEN SONRA GÖMÜLMÜŞ

20 Ocak'tan bu yana "kayıp" olarak aranan Murat Kartal'ın daha sonra buradan ilk olarak Beylikdüzü'ndeki bir adrese götürüldüğü, ardından da Büyükçekmece'deki boş araziye taşındığı anlaşıldı. Murat Kartal'ın, elleri ve ayakları halatla bağlandıktan sonra yüzüne ve başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü ve söz konusu araziye gömüldüğü belirlendi.

EL VE AYAKLARI HALATLA BAĞLANMIŞ

Gömüldüğü yerde yapılan 4 günlük arama çalışmalarının ardından Kartal'ın cesedi Cuma günü topraktan çıkarıldı. Adli Tabiplerce ceset üzerinde yapılan ilk incelemede Kartal'ın, elleri ve ayaklarının halatla bağlandıktan sonra yüzüne sert ve delici bir cisimle vurularak öldürüldüğü tespit edildi. Başına poşet geçirildikten sonra gömülen ve üzerinde "Ali Ş." adına düzenlenmiş kimlik kartı, bir otomobile ait uzaktan kumanda, alışveriş faturaları para bulunan maktulün, cebinden de bir miktar para çıktığı öğrenildi.

Büyükçekmece'deki cinayetin detayları ortaya çıkıyor

7 KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan soruşturma kapsamında 9 kişi gözaltına alınırken, aralarında 2 polis memurunun da olduğu 7 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Büyükçekmece'deki cinayetin detayları ortaya çıkıyor
YORUMLAR
500
Son dakika: Muğla'da uyuşturucu operasyonunda 4 kişi yakalandı Son dakika: Muğla'da uyuşturucu operasyonunda 4 kişi yakalandı 'Bataklık' davasında bakanlığın katılma talebi reddedildi 'Bataklık' davasında bakanlığın katılma talebi reddedildi 'Bataklık Operasyonu' davasında ara karar 'Bataklık Operasyonu' davasında ara karar
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Bir cinayetin perde arkası: Büyükçekmece'deki kazı, Narcos Türkiye senaryosu gibi! - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement