Bu sergide 'Küçük Prens'in izleri var - Son Dakika

Bu sergide 'Küçük Prens'in izleri var

28.09.2019 08:41
Bu sergide 'Küçük Prens'in izleri var, System.String[]

Resimden fotoğrafa, heykelden yerleştirmeye çok çeşitli teknik ve malzemelerle üretilmiş işler.

Resimden fotoğrafa, heykelden yerleştirmeye çok çeşitli teknik ve malzemelerle üretilmiş işler... Ama bir ortak noktaları var: Hepsi de ziyaretçilerini yaş aldıkça kaybetmeye yüz tuttukları, merak uyandıran ve sınırların zorlanmasına neden olan, imkansızın tanımını bilmeyen çocuk aklını, 'içlerindeki çocukları' dinlemeye davet ediyor.

'Küçük Prens'in yazarı Antoine de Saint Exupéry'nin "Her yetişkin önce çocuktu... Ama pek azı bunu hatırlıyor" sözünü hatırlatırcasına...

Sanat danışmanlığını Károly Aliotti'nin üstlendiği bu serginin adı da 'İçimdeki Çocuk' zaten. Ülkemizden ve dünyadan 60 kadar sanatçının 17'nci yüzyıldan günümüze yayılan 100'den fazla yapıtını bir araya getiriyor. Eserler Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç koleksiyonundan. Sergi mekanıysa Osmanlı İmparatorluğu'nun son döneminin önemli yapılarından, Nakkaştepe'deki Abdülmecid Efendi Köşkü.

Picasso'nun yağlıboya tablosundan 'Küçük Prens'in orijinal çizimlerine, çağdaş sanat örneklerinden bu sergiye özel üretilen enstalasyonlara pek çok yapıtın izlenebileceği sergi, 10 Kasım'a kadar pazartesi hariç her gün 11.00-19.00 saatlerinde ziyarete açık olacak.

Kuşbakışı Cad. No: 18 Üsküdar/ İstanbul - (0216) 343 36 76

Bu sergide 'Küçük Prens'in izleri var

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Bu sergide 'Küçük Prens'in izleri var - Son Dakika Magazin

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'li model Kendall Jenner, bikinili pozlarını paylaştı Ibrahimovic'ten Ronaldo'ya koronalı gönderme: Sen Zlatan değilsin, virüse meydan okuma Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'çanta' yanıtı: Yüreğin varsa beraber tartışalım Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz İlçeyi yasa boğan ölümler! Üç kardeş, 54 gün içinde koronavirüsten hayatını kaybetti