"Büyük Budapeşte Oteli" 33. İstanbul Film Festivali'nde - Son Dakika

"Büyük Budapeşte Oteli" 33. İstanbul Film Festivali'nde

05.02.2014 16:52

64. Berlin Film Festivali'nin açılış filmi, The Grand Budapest Hotel / Büyük Budapeşte Oteli, Türkiye prömiyerini 33. İstanbul Film Festivali'nde Akbank Galaları'nda yapacak.

Berlin Film Festivali'nin Açılış Filmi "Büyük Budapeşte Oteli" 33. İstanbul Film Festivali'nde

6 Şubat Perşembe akşamı yapılacak bir törenle başlayacak olan 64. Berlin Film Festivali'nin açılış filmi, ünlü yönetmen Wes Anderson'ın son yapıtı The Grand Budapest Hotel/ Büyük Budapeşte Oteli, Türkiye prömiyerini 33. İstanbul Film Festivali'nde Akbank Galaları'nda yapacak. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından onuncu kez Akbank sponsorluğunda düzenlenen 33. İstanbul Film Festivali, 5-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Her filmiyle büyük ilgi toplayan yaratıcı yönetmen Wes Anderson'ın Moonrise Kingdom filminden sonraki yeni çalışması olan Büyük Budapeşte Oteli, 1920'lerde Avrupa'da büyük bir otelde yıllardır görev yapan, adı efsaneleşmiş Gustave H. ile yakın arkadaşı lobi görevlisi Zero Moustafa'nın maceralarını anlatıyor. Çekimlerinin çoğu Almanya'da gerçekleştirilen Büyük Budapeşte Oteli, müthiş oyuncu kadrosu ve göz alıcı yapım tasarımıyla daha gösterime girmeden büyük övgü topladı.

Kara komedi türündeki yapım daha önce de Anderson ile birlikte çalışmış olan çok sayıda oyuncuyu bünyesinde barındırıyor. Filmin bol yıldızlı kadrosunda, otel görevlisi Gustave H.'yi canlandıran Ralph Fiennes'ın yanı sıra F. Murray Abraham, Edward Norton, Mathieu Amalric, Saoirse Ronan, Adrien Brody, Willem Dafoe, Léa Seydoux, Jeff Goldblum, Jason Schwartzman, Jude Law, Tilda Swinton, Harvey Keitel, Tom Wilkinson, Bill Murray, Owen Wilson gibi tanınmış isimler yer alıyor.

Wes Anderson'ın Hugo Guinness ile birlikte yazdığı öyküden beyazperdeye uyarladığı Büyük Budapeşte Oteli, Altın Ayı için yarışacağı Berlin Film Festivali'nden sonra 33. İstanbul Film Festivali'nde Akbank Galaları'nda Türkiye prömiyerini yapacak.

33. İstanbul Film Festivali'nin programı Mart ayında yapılacak bir basın toplantısıyla açıklanacak.

 Büyük Budapeşte Oteli 33. İstanbul Film Festivali'nde

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Büyük Budapeşte Oteli' 33. İstanbul Film Festivali'nde - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kızılay'dan 'askıda pizza' kampanyası Merkel'in Bakanlar Kurulu toplantısı yaptığı sırada bir saldırgan, Başbakanlık binasına araçla saldırı girişiminde bulundu Yukatel Denizlispor'da Robert Prosinecki dönemi sona erdi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz Son Dakika: Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini Tugay Kaan Numanoğlu yönetecek Masumlar Apartmanı'na damga vuran sahne! Gülben, Esra'ya gözleri oyulmuş bebek yolladı Türk profesör Uğur Şahin'in koronavirüs aşısı, Hacettepe'de eksi 72 derecedeki dolapta saklanıyor Boşanmak istedi diye çocuklarının gözü önünde karısının boğazı kesti: Daha öldüremedim, nereye?