Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz - Son Dakika

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

10.11.2019 13:16
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz, System.String[]

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81'inci yılında Gaziantep'in İslahiye, Nurdağı, Nizip ve Araban ilçelerinde düzenlenen törenle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81'inci yılında Gaziantep'in İslahiye, Nurdağı, Nizip ve Araban ilçelerinde düzenlenen törenle anıldı.

İslahiye Demokrasi Meydanı'ndaki törende, İslahiye Kaymakamlığı, 106. Topçu Alay Komutanlığı ve İslahiye Belediye Başkanlığına ait çelenkler, Atatürk Anıtı'na sunuldu.

Tören, iki dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla son buldu.

Daha sonra İslahiye Belediyesi Kültür Merkezinde devam eden törende, öğrenciler şiir okudu, oratoryo gösterisi gerçekleştirildi.

Törene, İslahiye Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan, Belediye Başkan Vekili Fetiye Arıkan, 106. Topçu Alayı Komutanı Albay Ömer Şahin Selvi, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Nurdağı

Nurdağı ilçesinde de Hükumet Konağı bahçesinde tören düzenlendi.

Nurdağı Kaymakamlığı ve belediyesine ait çelenkler, Atatürk Anıtı'na sunuldu. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla son buldu.

Anma programı daha sonra Kaymakamlık Konferans Salonunda devam etti. Programa Nurdağı Kaymakamı Eşref Akça, Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Nizip

Nizip ilçesinde de Kültür Park'ında düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Saat 09.05'te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Ardından Nizip Ticaret Borsası Konferans Salonunda anma etkinlikleri gerçekleştirildi.

Programa Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Nizip Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Azgıt, Nizip İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Diki, Nizip İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yaman ile öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Araban

Araban ilçesinde de Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törende, Araban Kaymakamı Abdulhamit Mutlu ve Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla son bulan tören, daha sonra Araban Kaymakamlığı Kongre ve Sergi Salonu'ndaki etkinliklerle devam etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz - Son Dakika


Son Dakika

İstanbul'un barajlarındaki doluluk oranı son bir haftada yüzde 9'un üstünde arttı İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı Acı tesadüf! Muhtarlar aynı kaderi paylaştı, ikisi de kalp krizi sonucu hayatını kaybetti Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti Erdoğan Manisa'daki enerji santrallerinin açılışını gerçekleştirdi: Yerli kaynaklarımıza dayalı enerji sistemi kuracağız İki adamla aynı anda sözlenip, 60 bin TL dolandırdı: Ciddi düşünüyordum, evlenecektim Türk futboluna damga vuran G.Saray-Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel, yıllar sonra günah çıkardı