Büyükşehir Acıpayam'ın çevre sorunlarına çare oldu - Son Dakika
Güncel

Büyükşehir Acıpayam'ın çevre sorunlarına çare oldu

Büyükşehir Acıpayam\'ın çevre sorunlarına çare oldu

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı Acıpayam Atık Su Arıtma Tesisi ve Acıpayam Katı Atık Aktarma İstasyonu, Acıpayam'ın çevre sorunlarına çare oldu.

08.09.2020 12:07  Güncelleme: 13:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı Acıpayam Atık Su Arıtma Tesisi ve Acıpayam Katı Atık Aktarma İstasyonu, Acıpayam'ın çevre sorunlarına çare oldu. Tesislerin, Dalaman Çayı'nın kirlenmesinin önüne geçeceğini söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Bizim için en acil, en önemli ve vazgeçilmez olan çevredir" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam ilçesini ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesinin ilçede hayata geçirdiği Acıpayam Atık Su Arıtma Tesisi ve Acıpayam- Serinhisar Katı Atık Aktarma İstasyonu'nda incelemelerde bulundu. Başkan Zolan'a Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AK Parti Acıpayam İlçe Başkanı Fikret Gümüş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve beraberindekiler eşlik etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü'nün Büyükşehir ile birlikte kurulduğunu hatırlatan Başkan Zolan, "2014'ten itibaren tüm ilçelerimize hizmet etmeye başladık. Bir bütünlük oluştu. Bunun sonucunda da ortaya birçok güzellikler çıktı. Yıllardan beri kangren olmuş sorunların çözülebilir olduğunu gördük" diye konuştu.

"Örnek bir tesis"

Tesisler yapılmadan önce atık suların Dalaman Çayı'na gittiğini belirten Zolan, "Dalaman Çayı'nın kirliliğini önlemek adına atık suların arıtılması gerekiyordu. Acıpayam Atık Su Arıtma Tesisini 2018 yılında tamamlayarak hizmete aldık. Bunlar gözüken yatırımlar değil ve çok büyük maliyetlerdir ama, bizim için olmazsa olmazdır. Acıpayam gibi birçok ilçemizde de atık su arıtma tesisleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Gerçekten bu örnek bir tesis. Teknolojinin en üst standartlarının kullanıldığı bir tesis. İnşallah Acıpayam'ımızın atık su artıma tesisi olarak çalışacak ve Dalaman Çayı'nın kirlenmesinin önüne geçecek" ifadelerini kullandı.

Acıpayam'da vahşi depolamaya son verdikleri Acıpayam - Serinhisar Katı Atık Aktarma İstasyonu'nu anlatan Başkan Zolan, "Acıpayam Belediyemiz ve Serinhisar Belediyemiz ilçelerinde topladıkları çöpleri Acıpayam'da yaptığımız katı atık aktarma istasyonumuza getiriyorlar. Biz de bu çöpleri buradan alıp Tavas'ta yapmış olduğumuz çöp depolama sahamızda bertaraf ediyoruz" dedi. Çöpleri vahşi depolamanın çevre ve insan sağlığı açısından riskler barındırdığını kaydeden Başkan Zolan, "Çevre ve insanımızın sağlığı çok önemli. Acıpayam ilçemizde çevre hassasiyeti en üst seviyeye gelmiştir. Bugüne kadar milletimize verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirdik bundan sonra da getirmeye devam edeceğiz inşallah. Hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Acıpayam Belediye Başkanı Şevkan ise, atık su arıtma tesisisin Acıpayam için çok önemli olduğunu belirterek, "2018 yılında başlayan bu tesis Acıpayam için en güzel yatırımlardan bir tanesidir. Buradan çıkan suyun döküldüğü Dalaman Çayı bölgesinde kuş, bitki türleri bile değişmiştir. İnşallah diğer kurum ve kuruluşlar da hassasiyetlerini gösterdiklerinde geçmişte balık tutuğumuz Dalaman Çayına kavuşmuş olacağız" dedi. Büyükşehir Belediyesinin yaptığı katı atık aktarma istasyonundan önce katı atık birliği olduğunu ve bölgede çok tartışmalar yaşandığını anlatan Şevkan, bu tesis ile artık çöp sorununun geride kaldığını ifade ederek "Biz birlikte varız, birlikte Denizliyiz, birlikte Acıpayamız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"Çevre olmazsa, su olmazsa yaşayamayız"

AK Parti Acıpayam İlçe Başkanı Gümüş ise, "Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a ilçemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Çevre çok önemli. Altınsız, petrolsüz yaşayabiliriz, zenginliksiz yaşayabiliriz ama çevre olmazsa, su olmazsa yaşayamayız. Arıtma tesisindeyiz ve suya baktığımızda nerdeyse içilebilir dereceye gelmiş bir su görüyoruz. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanım Osman Zolan'a, Belediye Başkanımız Hulusi Şevkan'a çabalarından ve çevreye verdikleri değerden dolayı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Büyükşehir Acıpayam'ın çevre sorunlarına çare oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • TOGÜ Rektörü Sulusaray Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi İnşaatını İnceledi
  16:09 TOGÜ Rektörü Sulusaray Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi İnşaatını İnceledi

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Sulusaray Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Yılmaz, inşaatı tamamlanan merkezin yıl içinde hizmet vermeye başlamasını hedeflediklerini belirtti. Merkez, il, ilçe ve çevre illerden gelecek hastalara ve yakınlarına hizmet verecek ve 150 kişiye istihdam sağlayacak.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
  16:08 Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) arasında iş birliği ve yardımlaşma protokolü imzalandı. İmzalanan işbirliği protokolü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi DAK'a yer tahsis edecek ve ortak çalışmalar yürütecek.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli, Turgut Altınok ile Keçiören'de halkı selamladı
  16:08 MHP Genel Başkanı Bahçeli, Turgut Altınok ile Keçiören'de halkı selamladı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok ile birlikte Keçiören'de halkı selamladı. Bahçeli, Altınok'un daveti üzerine belediyede ağırlandı.

 • Milli Eğitim Bakanı Beyşehir'de Ziyaretlerde Bulundu
  16:08 Milli Eğitim Bakanı Beyşehir'de Ziyaretlerde Bulundu

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Tekin, öğretmenler ve öğrenci-velilerin sahadaki en büyük destekçiler olduğunu belirtti.

 • Yozgat'ta Yeni Doğan Kuzular Yetiştiricileri Mutlu Ediyor
  16:08 Yozgat'ta Yeni Doğan Kuzular Yetiştiricileri Mutlu Ediyor

  Yozgat'ta küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan çiftçiler, yeni doğan kuzuların mutluluğunu yaşarken sürülerini de büyütüyor. Yozgat'ın coğrafi yapısı ve elverişli alanları sayesinde hayvancılık önemli bir geçim kaynağı haline gelmiştir. Şubat ayıyla birlikte doğan kuzular, besicileri sevindirirken, hayvanların gelişimi için güneşe çıkarılıyor. Yozgat'ta hayvancılıkla uğraşan çiftçiler, koyunlarının doğumlarını heyecanla bekliyor ve bu işi aileleriyle birlikte yapıyorlar.

 • İzmir Çiğli'de Beyaz Eşya Deposunda Yangın Çıktı
  16:08 İzmir Çiğli'de Beyaz Eşya Deposunda Yangın Çıktı

  İzmir'in Çiğli ilçesinde bulunan bir beyaz eşya deposunda çıkan yangında alevler depoyu sardı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu kontrol altına alındı. Yangında herhangi bir ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenilirken, yangının çıkış sebebini belirlemek için çalışma başlatıldı.

 • Samsun, Ordu ve Sinop'ta Ramazan Ayı Boyunca İftar Verilecek
  16:08 Samsun, Ordu ve Sinop'ta Ramazan Ayı Boyunca İftar Verilecek

  Samsun Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından ramazan ayı boyunca Samsun, Ordu ve Sinop'ta iftar verileceği açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde ramazan sofralarının kurulacağı belirtilerek, ihtiyaç sahipleri ve dileyen herkese hizmet verileceği vurgulandı. Samsun'da Batıpark Niyazi Kesim Restoran, Ordu'da Ordu Ulu Cami Sultan Köşk İslami Salon, Sinop'ta ise Sinop Üniversitesi Gençlik Yaşam Merkezi'nde iftar sofraları kurulacak.

 • SUBÜ'de 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Başladı
  16:07 SUBÜ'de 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Başladı

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Yarıyılına ilk ders etkinlikleriyle başladı. Lisansüstü, lisans ve ön lisans düzeyindeki birimlerde gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilerin kariyer ipuçları alması ve eğitim hayatına adaptasyonları sağlanıyor. Ayrıca SUBÜ, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Döküm Kongresi'ne destek sağlayacak.

 • İranlı Sanatçının Depremzedelere Destek Sergisi Ankara'da Açıldı
  16:07 İranlı Sanatçının Depremzedelere Destek Sergisi Ankara'da Açıldı

  İranlı hat sanatçısı Sanaz Alborzi'nin, Kahramanmaraş merkezli depremzedeler anısına hazırladığı 'Kufi'nin Gözyaşları' sergisi Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde ziyaret edilebilecek. Sergide Alborzi, depremin etkilediği 11 şehri Türkiye haritası üzerinde resimleyerek, tuvale yansıttı. Sergide yer alan eserlerin gelirinin yarısı depremzedelere bağışlanacak.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Son 22 yılda 275 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdik
  16:05 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Son 22 yılda 275 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdik

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Diyarbakır'da iş adamlarıyla bir araya gelerek yaptığı konuşmada, son 22 yılda ülkenin ulaşım ve iletişim altyapısına 275 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdiklerini belirtti.


Advertisement