Son Dakika Haberleri: Buz Hokeyi Takımı Dünya Şampiyonluğu'nu İstiyor

Buz Hokeyi Takımı Dünya Şampiyonluğu'nu İstiyor

6 yıl önce

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası 2.Klasman B Grubu müsabakalarına Kocaeli ev sahipliği yapacak.

Buz Hokeyi Takımı Dünya Şampiyonluğu'nu İstiyor, System.String[]
Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) tarafından 21- 27 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası 2. Klasman B Grubu müsabakalarına Kocaeli ev sahipliği yapacak.

Geçen yıl Erzurum'da gerçekleşen 3. klasman müsabakalarında grup birincisi olarak bir üst klasmana

çıkmaya hak kazanan Ay-yıldızlı ekibin şampiyonada rakipleri; Bulgaristan, Çin, Meksika, İsrail ve Yeni Zelanda. Millilerin geçen yıl yer aldığı gruba kıyasla bu yıl mücadele edeceği rakipler oldukça güçlü ve tecrübeli takımlar.

Şampiyona için başantrenör Eduard Hartmann, sportif direktör Tarık Göçmen ve yardımcı antrenör Deniz İnce yönetiminde Kocaeli'nde hazırlıklarını sürdüren Milliler, yoğun bir kamp dönemi geçiriyor. Ay-yıldızlılar, buz dışı ve buz içi çalışmalar ile müsabakalara hazırlanıyor.

TÜRKİYE BUZ HOKEYİ MİLLİ TAKIM KADROSU

Türkiye Buz Hokeyi Milli Takım kadrosu, Erol Kahraman (Kaleci), Fikri Atalı (Kaleci), Levent Özbayduğan (Kaleci), Burak Aktürk, Tuğcan Ayyıldız, Gürkan Çetinkaya,Barış Coşkun, Erdoğan Coşkun, Emre Elevli, Eren Ergin, Emre Faner, Serkan Gümüş, Yusuf Halil, Galip Hamarat, Kerem

İslam, Yavuz Karakoç, Batın Kösemen, Emrah Özmen, Gökhun Öztürk, Serdar Semiz, Alper Solak, Gökalp Solak, Göktürk Taşdemir'den oluşuyor.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu (TBHF) Başkanı Orhan Duman, "Böyle önemli bir organizasyonda ev sahipliği yapıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Federasyon yönetimi olarak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortak koordine ettiğimiz şampiyonanın sorunsuz geçmesi ve Türk misafirperverliğine yakışır kalitede olması

için hazırlıklara özen gösteriyoruz" dedi.

6 ülkeden toplamda 300 sporcu, antrenör, hakem ve ülke temsilcisinin katılacağı organizasyonda, ev sahipliği yaptıkları için diğer faaliyetlerde olduğu gibi Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu'ndan bir kez daha tam not alacaklarını belirten Duman, "Bu sene yer aldığımız grupta çok güçlü rakiplerimiz var.

Sporcularımız geçen sene elde ettikleri gruptan birinci çıkma

başarısı ile özellikle son dönem de Türk Buz Hokeyinin ne denli ilerleme gösterdiğini kanıtladılar. Bu gruptaki amacımız mücadele ettiğimiz 2. klasman B Grubunda kalmak ve geçen sene yer aldığımız bir alt gruba tekrar düşmemek" ifadelerini kullandı.

Duman, tüm takımlara centilmenlik, kardeşlik ve dostluk çerçevesinde bir şampiyona geçirmeleri temennisinde bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Buz Pateni Tesisleri'nde yapılacak olan müsabakaların programı şöyle:

21 Nisan 2013

13: 00 Bulgaristan-Yeni Zelanda

16: 30 Çin-İsrail

20: 00 Türkiye-Meksika

22 Nisan 2013

13: 00 Yeni Zelanda-Meksika

16: 30 Çin-Bulgaristan

20: 00 İsrail-Türkiye

24 Nisan 2013

13: 00 Yeni Zelanda-İsrail

16: 30 Bulgaristan-Meksika

20: 00 Çin-Türkiye

25 Nisan 2013

13: 00 İsrail-Bulgaristan

16: 30 Meksika-Çin

20: 00 Türkiye-Yeni Zelanda

27 Nisan 2013

13: 00 Meksika-İsrail

16: 30 Bulgaristan-Türkiye

20: 00 Yeni Zelanda-Çin - ANKARAKaşıkçı'nın Cesedi, Konsolosluktan Halıya Sarılıp Çıkartılmış Ünlü Şarkıcı Iggy Azalea'dan, Pelüş Oyuncaklı Kışkırtıcı Paylaşım!

Evlenmek Üzere Olduğu Kadını Başka Biriyle Gören Adam Cinnet Getirdi