Son Dakika Haberleri: Çadırlarda Yaşayan Suriyeli Sığınmacılara Sıcak Yemek Dağıtıldı

Çadırlarda Yaşayan Suriyeli Sığınmacılara Sıcak Yemek Dağıtıldı

12 ay önce

Çadırlarda yaşayan Suriyeli sığınmacılara sıcak yemek dağıtıldıŞANLIURFA- Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde çadır kent dışındaki çadırlarda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Suriyeli sığınmacılara sıcak yemek ikramında bulunuldu.

Çadırlarda yaşayan Suriyeli sığınmacılara sıcak yemek dağıtıldı

ŞANLIURFA- Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde çadır kent dışındaki çadırlarda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Suriyeli sığınmacılara sıcak yemek ikramında bulunuldu.
Ülkelerinde çıkan iç savaştan dolayı Türkiye'ye sığınan ve ilçe merkezinde çadırlarda yaşayan Suriyeli sığınmacılara yardımseverler sıcak yemek dağıttı. Yenişehir Mahallesi'ne giden ekipler, yaklaşık elli çadırda yaşayan ve sayıları 300'e ulaşan sığınmacılara yemekleri teslim etti. Maddi sıkıntılardan dolayı ev tutamayan sığınmacılar, yemek için yardımseverlere teşekkür etti.
Yemek firması sahibi yardımsever iş adamı Hüseyin Tarım, "Afrin operasyonu bu insanlar için gerekli. Bu insanların refaha kavuşması için tekrar memleketlerine, topraklarına dönmesi için gerekli. Yaklaşık olarak bütçemden beş yıldır elimden geldiği kadar, gerek 500 gerek bin kişiye yardım etmeye çalışıyorum. Şu anda bir yıldır aralıklarla bu yardımı yapıyorum" dedi.
Suriyeli sığınmacılardan altı çocuk annesi Selva Mustafa El Dahır, Türk halkına teşekkür ederek, "Allah sizlere sıhhat ve afiyet versin. Sizlere teşekkür ediyorum bizler iyiyiz. Allah sizleri muvaffak etsin sizler elinizden geleni yapıyorsunuz. Her konuda yardımcı olmaya çalışıyorsunuz, biz bunu görüyoruz. Bizlere, çocuklarımıza her konuda yardımcı oluyorsunuz. Allah sizi muvaffak etsin. Her konuda yardımcı oluyorsunuz, gerek gıda yardımı, gerek giyim ve gerekse sıcak yemek konusunda bizlere destek veriyorsunuz" dedi.
Kaplarıyla birlikte yemek almaya gelen kadın, çocuk ve yaşlılar, yemek aldıktan sonra çadırlarının yollarını tuttu.Mesut Özil ve Amine Gülşe'nin Düğün Tarihi Belli Oldu Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı

Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı