ÇANAKKALE'DE '6 ŞUBAT DEPREM ŞEHİTLERİ ORMANI' OLUŞTURULDU - Son Dakika

ÇANAKKALE'DE '6 ŞUBAT DEPREM ŞEHİTLERİ ORMANI' OLUŞTURULDU

21.03.2023 17:37

ÇANAKKALE'nin Ezine ilçesinde, '21 Mart Dünya Ormancılık Günü' kapsamında düzenlenen etkinlikte Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anısına '6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı' oluşturuldu.

ÇANAKKALE'nin Ezine ilçesinde, '21 Mart Dünya Ormancılık Günü' kapsamında düzenlenen etkinlikte Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anısına '6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı' oluşturuldu. Etkinlikte 1.5 hektar alana 500 fidan dikildi.

21 Mart Dünya Ormancılık günü ve Orman Haftası nedeniyle, tüm Türkiye'de olduğu gibi Çanakkale'de de Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anısına fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Bu kapsamda ilk olarak Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince fidan dikimi öncesinde Truva atı önünde vatandaşlara Biberiye ve Lavanta fidanı dağıtıldı. Daha sonra Ezine yolu üzerinde kurulan 6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı'nda fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Programa Çanakkale Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Belediye Başkanvekili İrfan Mutluay, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin katıldı. 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için dua edilmesinin ardından yaklaşık 1.5 hektar alanda 500 çam fidanı toprakla buluşturuldu. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Kahramanmaraş'ta 4,2 büyüklüğünde deprem! Kahramanmaraş'ta 4,2 büyüklüğünde deprem!

Son Dakika Güncel ÇANAKKALE'DE '6 ŞUBAT DEPREM ŞEHİTLERİ ORMANI' OLUŞTURULDU - Son Dakika


Advertisement