Çay Torbalarının Altından 60 Bin Paket Kaçak Sigara Çıktı - Son Dakika
Güncel

Çay Torbalarının Altından 60 Bin Paket Kaçak Sigara Çıktı

Çay Torbalarının Altından 60 Bin Paket Kaçak Sigara Çıktı

Erzincan'da, polis tarafından arama yapılan TIR'ın dorsesinde çay dolu torbaların altına gizlenmiş 60 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

04.01.2012 12:29
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Erzincan'da, polis tarafından arama yapılan TIR'ın dorsesinde çay dolu torbaların altına gizlenmiş 60 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Olayla ilgili olarak, TIR sürücüsü ile çay ve sigaraların sahibi olduğu iddia edilen bir kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesine bağlı ekipler, aldıkları duyum üzerine dün Erzurum- Erzincan karayolunda, Van'dan İstanbul'a giden K.A. yönetimindeki 34 GKV plakalı TIR'ı durdurdu. Yapılan aramada, dorsesindeki çay torbalarının altında kaçak sigara bulunduğu belirlenen araç, Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası'nın bahçesine çekildi. TIR'ın dorsesinde faturalı olarak taşınan yeşil torbaların içindeki 9 ton çayın indirilmesinin ardından, beyaz koliler içinde çuvallanmış 60 bin paket kaçak sigara bulundu. Çay ve kaçak sigaralar Emniyet Müdürlüğü'nün depolarına yerleştirildi. Çayların İran'dan ithal edildiği ve sağlığa zararı olup olmadığının inceleneceği belirtildi.

Olayla ilgili olarak, daha önce inşaat işçiliği yaptığını söyleyen sürücü K.A. ile çay ve sigaraların sahibi olduğu iddia edilen İ.Y. gözaltına alındı. Soruşturma sürüyor. - Erzincan

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çay Torbalarının Altından 60 Bin Paket Kaçak Sigara Çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement