Son Dakika Haberleri: CHP Gençlik Kolları Sosyal Medyadaki Belgeyi Yalanladı

CHP Gençlik Kolları Sosyal Medyadaki Belgeyi Yalanladı

10 ay önce

CHP tarafından gençlik kolları üyelerine gönderildiği iddia edilen bir belge sosyal medyada olay oldu. CHP'lilere sokak eylemleri yapması talimatı veren belge, CHP Gençlik Kolları tarafından yalanlandı.

 Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları'nın, il başkanlıklarına sokak eylemleri düzenleme talimatı verdiği iddia edildi. Sosyal medyada Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz imzasıyla paylaşılan metinde, "Halk direnişinin destekçisi hatta örgütleyicisi olacağız." ifadeleri yer aldı.

CHP GENÇLİK KOLLARI: BELGE GERÇEK DEĞİL

Belgenin twitter'da yayılmasının ardından bir açıklama yapan CHP Gençlik Kolları, "Sosyal medyada dolaşan parti logolu dokümanın, matbu resmi belge olarak tarafımızdan yayıldığı bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır." dedi.

"EŞ ZAMANLI EYLEMLER DÜZENLENECEK"

Sosyal medyada yayılan ve CHP'nin yalanladığı belgede şöyle denildi:

"16 Nisan halk oylamasının sonucuna Yüksek Seçim Kurulu tarafından düşürülen gölgeyi protesto etmek amacıyla pek çok şehirde sivil girişimler olmaktadır. CHP Gençlkik Kolları il örgütleri olarak hukuksuzluğa karşı oluşan halk direnişinin destekçisi hatta örgütleyicisi olacağız.

"EŞ ZAMANLI OLARAK MEYDANLARDA EYLEM DÜZENLENECEKTİR"

Bu sebeple bütün il örgütlerimiz, bölge sorumluları tarafından kendilerine bildirilen platform ismi ve meti,lerle, eş zamanlı olarak şehir meydanlarında eylem düzenleyecektir.

"SİYASİ BAYRAK VE SİMGE TAŞINMAYACAK"

Protestolar sırasında hayır blogunu temsil eden flama ve dövizler dışında herhangi bir siyasi bayrak ve simge taşınmaması kitlesillik anlamından daha uygun olacaktır.

Gerekli çalışmaların bölge sorumlusu MYK üyeleriyle korrdineli bir şekilde yapılmasını, aynı bildirimin ilçe örgütlerine de gönderilmesini rica eder, iyi çalışmalar dileriz."

İl gençlik kollarına geçilen yazıda; Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve Gençlik Kolları Genel Sekreteri Genç Osman Killik'in imzası bulunuyor.

CHP Gençlik Kolları'nın metni:

EYLEM LİSTESİNİ YAYINLADI

CHP Gençlik Örgütleri Genel Başkanı Emre Yılmaz ise, kendi twitter hesabından eylem yapılacak illerin toplanma yerlerinin listesini yayınladı.Rakipleri Zirve Yaparken Nazlı Çelik, Reytinglerde Dibi Gördü Başbakan Yıldırım, Nijerli Mevkidaşını Resmi Törenle Karşıladı, Kıyafeti Dikkat Çekti
UEFA Uluslar Liginde Türkiye'nin Rakipleri Belli Oldu