Son Dakika Haberleri: CHP'nin Yeni İzmir İl Başkanı Ali Engin

CHP'nin Yeni İzmir İl Başkanı Ali Engin

8 yıl önce

CHP'nin İzmir İl Başkanı Ali Engin oldu.

CHP'nin Yeni İzmir İl Başkanı Ali Engin, System.String[]

Chp İZMİR' DE YERİ BAŞKANINI SEÇTİ


CHP'nin İzmir İl Başkanı Ali Engin oldu. Engin, partide son 15 yılda ilk kez demokratik, müdahalesiz kongreler yapıldığını, yarışmacı, rekabetçi ve dinamik bir süreç yaşandığını belirterek, 'Yarışın vermiş olduğu birtakım tatlı rekabetler oluştu. Bu rekabet partimize zarar vermeden gerginliğe yol açmadan saygı ve sevgi içinde geçti. Parti değerlerimizi her şeyin üstünde tuttuk. Örgüt bu görevi bana verdi. Bundan sonra artık dayanışma içinde olacağızö dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kacaoğlu da Ali Engin'in seçilmesi için ağırlığını koydu.CHP İzmir'de pazar günü başlayan kongre maratonu pazartesi günü saat 10.00 gibi sonuçlandı. CHP İl Başkanlığı için mevcut başkan Tacettin Bayır, Ali Engin ve Levent Eyipişiren yarıştı. Çarşaf listeyle yapılan seçim nedeniyle sayım çok uzadı. Sabaha karşı önce Bayır, ardından Eyipişiren havlu attı ve Ali Engin'in başkanlığı sabah saatlerinde kesinleşti. Ali Engen, CHP eski İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır'ın üç adaylı kongrede yarışı sonuncu olarak bitirmesini 'Bayır, 'benim yoğurt yiyişim böyle. Bu partiye fedakarlık ettim. Kendimi örgüte teslim ettim' dedi. Bugünkü ihtiyaç Tacettin Bey değildi. Yarın belki onun için bir başka görev olur. Üç aydır kongre çalışmalarını yürütüyorum. İhtiyacın ben olduğum ortaya çıktı. Salondaki coşku da bunu ifade ediyordu. Bu güveni istismar etmeyeceğim dedi.


MAĞDURİYETİMİZİ ANLATACAĞIZ


Engin, yeni görevinde ilk olarak 4 Temmuz'da görülecek Büyükşehir Belediyesi Davası'na önem vereceğini belirterek, 'Her türlü sorumluluğu idari mali ve siyasi sorumluluğu alacağız. Kente vizyon kazandıran çalışmalarımız da olacaktır. AKP'nin baskılarının artıracağı, yoksullukların artacağı bir döneme giriyoruz. Bu, Hükümet partisi ile kavga edeceğimiz anlamına gelmiyor hukuk içinde mücadele edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi davası başlıyor. En aktif şekilde yer alacağız, mağduriyetimizi halka anlatacağızö dedi.

Kongrede 619 delegeden 552'si seçime katıldı. Ali Engin 239, Levent Eyipişiren 152, Tacettin Bayır 72 oy aldı. 89 oy geçersiz sayıldı.


KİŞİSEL İHTİRASLARLA SİYASET YAPMAYACAĞIM


Ali Engin sonucun açıklanmasının ardından 'İşte başkan işte örgütö sloganlarıyla yaptığı ilk açıklamada, 'Seçim gayrı resmi de olsa sonuçlandı. Önümüzdeki günlerde devir teslim töreni yapacağız. Kongrenin kaybedeni olmamıştır. Diğer iki aday da bunu ifade ettiler. Salondan kol kola çıktık. Bundan sonra da kolkola AKP'ye karşı mücadele edeceğiz. AKP İzmir'de iktidar kurmak istiyor. Buna izin vermeyeceğiz. 30 ilçeyle birlikte örgütle birlikte direneceğiz. Umarım 2014 yılında iktidarımızı güçlendirerek devam ettireceğiz. Bu onurlu görevin ağırlığının sorumluluğuyla devam etmeye çalışacağım. CHP'lilik, ülkesini sevmek kentini sevmektir. Kişisel ihtiraslarla siyaset yapmayacağız. Kişisel ihtiraslarımı partimin çıkarları üzerinde tutmayacağımö dedi.

Haber Yayın Tarihi: 04.06.2012 02:21 Kaynak: DHACinsel saldırıdan suçlanan genci, gizlice çektiği cinsel ilişki videosu kurtardı
22 yaşındaki kızı, cinsel ilişki esnasında boğarak öldürdü İzlandalılar Türkiye'deki karşılamadan çok memnun kaldı: Şımartıldık