Çiçekler açtı tüm bölgeyi aynı koku sardı: "Adeta parfüm sıkılmış gibi" - Son Dakika

Çiçekler açtı tüm bölgeyi aynı koku sardı: "Adeta parfüm sıkılmış gibi"

27.03.2023 13:43

Çiçekler açtı tüm bölgeyi aynı koku sardı: "Adeta parfüm sıkılmış gibi"ADANA Adana'da coğrafi işaret ile tescilli olan Kozan portakalının baharda çiçek açması ile bölgeyi adeta parfüm kokusu sardı.

Çiçekler açtı tüm bölgeyi aynı koku sardı: "Adeta parfüm sıkılmış gibi"

ADANA Adana'da coğrafi işaret ile tescilli olan Kozan portakalının baharda çiçek açması ile bölgeyi adeta parfüm kokusu sardı.

Kozan ilçesinin Bucak Mahallesinde 9 bin dekar arazide yetişen portakal ve narenciye bahçeleri baharın gelmesi ile birlikte çiçek açtı. Doğanın yeniden yeşermesi ve çiçeklenmesi ile birlikte görsel şölen oluştu. Pınargözün'den başlayan doğa görseli ve narenciye bahçelerindeki çiçeklerinin kokusu tüm bölgeye yayıldı.

Cennetten bir köşe dediği mahallelerinde portakal çiçek kokusu ile ziyaretçilerin gelmeye başladığını kaydeden Ferhatlı Mahalle Muhtarı Mustafa Akça " Mahallemizin özelliği baharın gelmesi ile suların coşması buranın tescilli portakalı olması cazibe merkezi yapıyor. Baharda portakal, limon ve narenciye ağaçlarının çiçek açması ile mahallemizden başlayan parfüm kokusu tatil merkezine dönüşüyor. Çiçeklerin açması ile ziyaretçi sayımızda arttı. Her tarafı parfüm kokusu sarıyor. Burada 9 bin dekar alanda tarım yapılıyor. Buda mahallemiz için avantaj ve küçük Antalya olma yolunda ilerliyoruz" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Çiçekler açtı tüm bölgeyi aynı koku sardı: 'Adeta parfüm sıkılmış gibi' - Son Dakika


Advertisement