Çiftlikköy'de Haksız Kazanç Denetimi - Son Dakika

Çiftlikköy'de Haksız Kazanç Denetimi

03.10.2018 13:59
Çiftlikköy'de Haksız Kazanç Denetimi, System.String[]

Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılarak "haksız kazanç" elde edilmesini engellemek amacıyla ilçe merkezinde denetim yapıldı.

Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılarak "haksız kazanç" elde edilmesini engellemek amacıyla ilçe merkezinde denetim yapıldı.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar'ın talimatıyla Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan marketlerde denetimler gerçekleştirdi.

Zabıta ekipleri, marketlerdeki ürün etiketlerini tek tek inceleyip, usulsüz fiyat artışı kontrolü yaptı.

Denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırıldı.

Reyon fiyatıyla kasa fiyatı farklı olan marketlere Tüketici Kanunu gereği tespit tutanağı tutularak, haklarında cezai işlem uygulanacağı ifade edildi.

Ekipler, ayrıca esnafların ruhsat belgelerini ve pazarda satılan ürünlerin sağlık açısından uygunluğunu da kontrol etti.

Denetimler hakkında bilgi veren Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin denetimlere devam edeceğini belirterek, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Fiyat farkı varsa zabıtaya bildirin' açıklaması ile birlikte marketlerdeki ürünlerde farklı fiyat incelemeleri, stok denetimlerini gerçekleştirdik. Zabıta ekiplerimiz, vatandaşların zarara uğramaması için tüm ilçede denetimlere aralıksız devam ediliyor." diye konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Çiftlikköy'de Haksız Kazanç Denetimi - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu