Çin'in Demiryolu Yük Hacmi Yılın İlk Yarısında Yüzde 5,5 Arttı - Son Dakika

Çin'in Demiryolu Yük Hacmi Yılın İlk Yarısında Yüzde 5,5 Arttı

03.07.2022 16:30
Çin'in Demiryolu Yük Hacmi Yılın İlk Yarısında Yüzde 5,5 Arttı

BEİJİNG, 3 Temmuz (Xinhua) -- Çin Devlet Demiryolları Grubu Limited Şirketi'nin yaptığı açıklamaya göre, ekonomik faaliyetlerin önemli bir göstergesi olan Çin'in demiryolu yük hacmi 2022'nin ilk yarısında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 5,5 arttı.

BEİJİNG, 3 Temmuz (Xinhua) -- Çin Devlet Demiryolları Grubu Limited Şirketi'nin yaptığı açıklamaya göre, ekonomik faaliyetlerin önemli bir göstergesi olan Çin'in demiryolu yük hacmi 2022'nin ilk yarısında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 5,5 arttı. Şirketin Cumartesi günü verdiği bilgiye göre, bu dönemde Çin demiryolu ağı aracılığıyla bir yıl öncesine kıyasla 102 milyon tonluk artışla toplamda 1,95 milyar ton yük taşındı. Elektrik üretimi için kullanılan ve demiryolları aracılığıyla taşınan kömür miktarı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,1 artarak toplamda 690 milyon tona ulaştı. Çin-Avrupa yük trenlerinin sefer sayısı da yılın ilk yarısında bir önceki senenin aynı dönemine göre yüzde 2 artarak 7.473'e ulaştı. Trenler bir önceki seneye kıyasla yüzde 2,6'lık artışla 720.000 TEU'luk (1 TEU, 20 feet'lik konteyneri ifade etmektedir) yük taşıdı.

YORUMLAR
500
Çin'deki Yabancı Büyükelçiler, Tek-Çin İlkesine Tam Destek Verdi Çin'deki Yabancı Büyükelçiler, Tek-Çin İlkesine Tam Destek Verdi Çin Devlet Konseyi'nin Taiwan İşleri Ofisi Sözcüsü, Önerilen Abd-Taiwan Ticaret Anlaşmasını Kınadı Çin Devlet Konseyi'nin Taiwan İşleri Ofisi Sözcüsü, Önerilen Abd-Taiwan Ticaret Anlaşmasını Kınadı Söyleşi: Pelosi'nin Taiwan Ziyareti Tek-Çin İlkesini Ciddi Şekilde İhlal Ediyor Söyleşi: Pelosi'nin Taiwan Ziyareti Tek-Çin İlkesini Ciddi Şekilde İhlal Ediyor
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin'in Demiryolu Yük Hacmi Yılın İlk Yarısında Yüzde 5,5 Arttı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement