Çocukların Düşleri Basketbolla Buluştu - Son Dakika

Çocukların Düşleri Basketbolla Buluştu

21.12.2017 13:45
Çocukların Düşleri Basketbolla Buluştu, System.String[]

Banvit'in 11 yıldır desteklediği "Kızlar Banvit'le Okula" burs programı kapsamında hazırlanan 2018 takviminde, projeden burs alan kız öğrencilerin hayal gücünden yola çıkılarak oluşturulan fotoğraflara yer verildi.

Ünlü fotoğrafçılar tarafından çekilen takvim fotoğraflarında kız öğrenciler ve Banvit Basketbol Takımı oyuncuları bir araya geldi, ortaya çıkan kareler ise ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu'nun çizimleriyle renklendirildi.

Kızlar Banvit'le Okula burs programı kapsamında, bu sene 8.'si hazırlanan ve satış gelirlerinin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi'ne aktarıldığı "Kızlar Banvit'le Okula Takvimi'nin 2018 çalışması satışa sunuldu. 2018 Takvim çalışması 15 Aralık tarihinden itibaren Morhipo.com ve seçili Boyner Mağazaları'ndan* satın alınabilir. Elde edilecek gelirler ise üniversite öğrencilerinin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi'ne aktarılacak.

PROJEDE ÜNLÜ İSİMLER DE YER ALDI

Bu yıl takvimde bir ilke imza atıldı ve "Kızlar Banvit'le Okula" projesi kapsamında Banvit'ten burs alan kız öğrenciler de tasarım sürecine dahil oldu. Öğrenciler önce, basketboldaki terimlerle eğitimi birleştiren hikâyeler yarattılar. Kız öğrencilerin hayal gücünü yansıtan hikâyeler, ünlü fotoğrafçılar ve sosyal medyanın fikir önderleri Tamer Yılmaz (@tameryilmaz1), Mehmet Kırali (@civilking), Çiler Geçici Kırali (@audiosoup), Sefa Yamak (@sefayamak) ve Dilan Bozyel (@dilanbozyel) ile ünlü oyuncu Mine Tugay (@minetugay) tarafından gerçek mekânlarda, Banvit Basketbol Kulübü A Takımı oyuncularının da katılımıyla çekildi.

Ortaya çıkan fotoğraflar ise ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu'nun kız öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiği çizgi atölyesi etkinliğinde yeniden yorumlandı. Böylece Basketbol terimlerinin çocukların hayatındaki anlamını yansıtan fotoğraflar ve bu fotoğrafların çizgi hikâyelerinden oluşan "Kızlar Banvit'le Okula 2018 Takvimi" ortaya çıktı.

BURS PROGRAMI 11. YAŞINDA

Kızlar Banvit'le Okula burs programı 2007 yılında, Banvit ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi tarafından kız çocuklarının eğitime kazandırılmalarını desteklemek amacıyla başlatıldı. Bu program Bandırma ve çevresinde eğitim olanaklarına ulaşmakta güçlük çeken 100 kız çocuğunu ve dolaylı olarak ailelerini kapsıyor. Banvit, program kapsamında burs verilen öğrencilerin sadece eğitimleriyle değil, hayata katılımlarıyla da yakından ilgileniyor ve düzenlediği sosyal aktivitelerle bunu destekliyor. Eğitim sürecinde, ailelerin çocuklarına olan ilgi ve alakalarının da büyük önemi olduğunun bilincinde olan Banvit, öğrencilerin ailelerine ulaşıyor, gerçekleştirilen eğitim toplantılarıyla anne ve babaların bilinç düzeylerinin ve farkındalıklarının artırılması için de çalışmalar sürdürüyor.

*Seçili Boyner Mağazaları; Akbatı AVM, Beylikdüzü Migros, Cevahir, İstinye Park, Mall of İstanbul, Marmara Forum, İstanbul Forum, Marmara Park, Akasya AVM, Capitol, Brandium AVM, Ankara Panora AVM

Çocukların Düşleri Basketbolla Buluştu

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çocukların Düşleri Basketbolla Buluştu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hayatını kaybeden Dilay Kemer için spor ve medya dünyasından birçok isim başsağlığı mesajı paylaştı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Vaka sayısındaki artış hiçbir dönem kontrolümüz dışına çıkmadı Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 501 liradan işlem görüyor Başarılı oyuncu Ayşecan Tatari, anne oldu Sakarya için korkutan uyarı: "Şu ana kadarki en yüksek seviyedeyiz" Fransa'yı kana bulayan Tunuslu mültecinin ilk görüntüsü ortaya çıktı Prof. Dr. Ceyhan: Önceden neredeyse hiç görülmeyen çocuk vaka sayıları toplumda oldukça arttı Kanser tedavisi gören sunucu Dilay Kemer hayatını kaybetti