Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kapalı Maraş mesajı: Buranın gerçek sahipleri bellidir - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kapalı Maraş mesajı: Buranın gerçek sahipleri bellidir

15.11.2020 18:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Kapalı Maraş bölgesi ziyareti sonrası ortak açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kapalı Maraş'a ilişkin, "Buranın gerçek sahipleri bellidir. Sene 74. Sene 2020. Yıllar yılı burası böyle kalmış. Artık biz diyoruz ki adım atalım" dedi.

Kuzey Kıbrıs'ın kuruluşunun 37. yıl dönümünde Maraş'ı ziyaret eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile ortak açıklama yaptı.

"ULUSLARARASI TOPLUM KKTC'YE ADİL DAVRANMADI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sene 74. Sene 2020. Yıllar yılı burası böyle kalmış. Artık biz diyoruz ki adım atalım. Kuzey'i adeta mahkum etmişler, Güney'i AB üyesi yapmışlar. Kuzey Kıbrıs'a yapılan adaletsizliği hazmetmek mümkün değildir. Uluslararası toplum KKTC'ye adil davranmadı. Kuzey Kıbrıs'a yapılan adaletsizlikti" ifadelerini kullandı.

''BURANIN GERÇEK SAHİPLERİ BELLİDİR''

Erdoğan, "Kendi göbeğimizi kendimiz kesmek durumundayız. Bugünkü attığımız adım ve süratle yapılan çalışmalarla yeni bir süreç başlamıştır. Maraş için yeni bir süreç başlamıştır. Buranın gerçek sahipleri bellidir. Gerçek sahiplerine kavuşacağı günü beklemektedir. Maraş kendi asıl sahiplerine kavuşmuştur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kapalı Maraş mesajı: Buranın gerçek sahipleri bellidir

KAPALI MARAŞ'TA PİKNİK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla MHP lideri Bahçeli ile 46 yıl kısmen açılan Maraş'ta deniz kıyısındaki mekanda piknik etkinliğinde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve MHP lideri Bahçeli ile deniz kıyısında piknik etkinliğinin bulunduğu Maraş'a geldi. Tarihi ziyareti Türkiye ve KKTC medyası yanı sıra Güney Kıbrıs medyası da takip ediyor.

PİKNİK MENÜSÜNDE KIBRIS TÜRK LEZZETLERİ VAR

KKTC'nin Maraş kentinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin de katılacağı 'pikniğin' menüsüne ulaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve MHP lideri Bahçeli'nin Maraş'taki piknik etkinliğindeki yemek menüsü şöyle;

Ana yemek: Et döner, KKTC'nin yöresel lezzeti Şeftali kebabı, sigara böreği, bulgur köftesi

Tatlılar: Kıbrıs Türk mutfağına özgü Sini katmeri, Fıstık sarma, baklava

Zeytinli- hellimli pilavuna


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kapalı Maraş mesajı: Buranın gerçek sahipleri bellidir
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC'de tarihi mesaj: Bizim de KKTC'nin de bu diplomasi oyunlarına tahammülüz kalmadı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli KKTC'de! Kapalı Maraş'ı ziyaret edip piknik yapacaklar

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kapalı Maraş mesajı: Buranın gerçek sahipleri bellidir - Son Dakika


Son Dakika

Biri hamile olmak üzere 5 kişinin cansız bedenine ulaşılan evdeki katliamın sorumlusu ailenin öz oğlu çıktı Son Dakika! Hasdal'da yön tabelası devrildi, araçlar kaza yaptı 2 yıldır borcunu ödemeyen Defne Samyeli'ye büyük şok! Haciz memurları kapıya dayandı Ege Bölgesi'nde şiddetli fırtına! Ağaçlar ve çatılar uçtu, direkler devrildi 18 yaşındaki genç kızın feci şekilde can verdiği kaza kamerada Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı Korkutan koronavirüs araştırması! 4 yeni Kovid-19 belirtisi daha ortaya çıktı Hastane korkusundan dolayı kayıplara karışan adam aç susuz halde dağ başında bulundu