Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Kuruldu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Kuruldu

6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla "Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu" oluşturuldu.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla "Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu" oluşturuldu. Kurul üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek ve kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanınca belirlenmesi kararı verildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN İMZASIYLA RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararname ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulunun oluşturulması kararlaştırıldı.

KURUL ÜYELERİ CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN BELİRLENECEK

Buna göre, kurul üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek. Ayrıca kurulun çalışma usul ve esasları ile kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanınca belirlenmesi kararı verildi.

Haber Yayın Tarihi : 15.05.2019 06:04 Kaynak: AA



Banu Alkan'dan Samimi İtiraf: Türkiye'nin En Namuslu Kadınıyım Yargıtay, Emrah Serbes Hakkındaki Kritik Kararı 23 Mayıs'ta Verecek Bakan Pakdemirli, Ormancılarla Bin 860 Rakımda İftar Yaptı Türkiye Kömür İşletmeleri İhale İle Kömür Taşıma Hizmeti Satın Alacak