Dan "Türkiye'ye Yatırımlara Devam" Mesajı - Son Dakika
Güncel

Dan "Türkiye'ye Yatırımlara Devam" Mesajı

Vodafone Türkiye'nin servis gelirleri, 2016-2017 mali yılının ilk çeyreğini kapsayan nisan-haziran döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,5 artarak 1,9 milyar liraya ulaşırken, şirket "Türkiye'ye yatırımlara devam" mesajı verdi.

22.07.2016 15:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Vodafone Türkiye'nin servis gelirleri, 2016-2017 mali yılının ilk çeyreğini kapsayan nisan-haziran döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,5 artarak 1,9 milyar liraya ulaşırken, şirket "Türkiye'ye yatırımlara devam" mesajı verdi.

Vodafone'dan yapılan açıklamada, şirket, Türkiye'nin Dijital Dönüşümüne odaklı stratejik yatırım programıyla 2016-2017 mali yılının ilk çeyreğinde kesintisiz büyümesini sürdürdü. Şirket böylece kesintisiz büyümesini 27'nci çeyreğe taşıdı.

Bu dönemde şirketin servis gelirleri, gerçekleştirdiği 4,5G yatırımlarıyla geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 19,5'lik artışla 1,9 milyar liraya yükseldi.

Vodafone Türkiye'nin toplam abone sayısı da mali yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 1,3 milyon artarak 22,4 milyona yükseldi. Şirketin faturalı abone sayısı da 10,2 milyona çıkarak, toplam abone bazının yüzde 45,5'ine ulaştı.

Şirketin büyümesinde 1 Nisan 2016'da lanse edilen 4,5G etkili oldu. Bu sayede Vodafone'un veri gelirleri nisan-haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 65 arttı. Aynı dönemde Vodafone abonelerinin toplam veri kullanımı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 120 artışla 78 bin terabayta ulaştı.

Vodafone Türkiye'nin mali yılın ilk çeyreğinde akıllı cihaz penetrasyonu da geçen yılın aynı dönemine göre 15 puan artışla yüzde 65'e çıktı.

Kurumsal segment gelirlerinde yüzde 28'lik büyüme

Türkiye'de işletmelerin dijital haritasını çıkarmak ve ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla "Yarına Hazırım Platformu"nu hayata geçiren Vodafone, kurumsal alanda istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Vodafone Türkiye, kurumsal segment toplam gelirlerini 2016-2017 mali yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 28 artırdı.

"Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL" hizmetini de lanse eden Vodafone Türkiye'nin, sabit genişbantta hızlı büyümesi ise devam etti. Şirketin son bir yılda 281 bin net abone artışıyla sabit genişbant abone sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık üç katına çıkarak 424 bine ulaştı. Bu dönemde sabit hizmetlerden elde edilen servis gelirleri ise geçen yılın nisan-haziran dönemine kıyasla yüzde 69 arttı.

"Türkiye bizim için önemli ve hızlı büyüyen bir pazar"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Grubu Dünya Üst Yöneticisi (CEO) Vittorio Colao, Türkiye pazarına güven ve bağlılıklarını sürdürdüklerini ifade etti.

Türkiye'ye yatırımlarının ve ülke ekonomisine duydukları güvenin devam ettiğini aktaran Colao, "Türkiye'nin demokratik kurumlarına yapılan dehşet verici saldırıları kınıyor, hayatını kaybeden masumların yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Belirtmek isteriz ki Vodafone Grubu, Türkiye'nin uzun soluklu bir yatırımcısıdır ve Türkiye'deki faaliyetleriyle gurur duymaktadır. Türkiye'nin ikinci en büyük uluslararası doğrudan yatırımcısı olarak yatırımlarımıza uzun yıllar devam ederek Türkiye'ye olan desteğimizi sürdüreceğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz." değerlendirmelerini yaptı.

Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt de 15 Temmuz akşamı Türkiye'nin demokratik kurumları ve demokrasisine yapılan saldırıları şiddetle kınadıklarını vurgulayarak, saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve halka başsağlığı diledi.

Olaylar boyunca kesintisiz hizmet vererek, abonelerin acil iletişim ihtiyaçlarına destek olmak için ücretsiz data ve konuşma verdiklerini anımsatan Öğüt, "Türkiye bizim için önemli ve hızlı büyüyen bir pazar. Türkiye pazarına güven ve bağlılığımız sürüyor. Ülkemizin dijital geleceğine öncülük etme hedefimizle yatırımlarımıza aynı hız ve kararlılıkla devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Öğüt, 2016-2017 mali yılının ilk çeyreğinin, Türkiye'nin uçtan uca dijital kalkınması hedefiyle ilan ettikleri "Dijital Dönüşüm Hareketi"nin istikrarlı büyümelerine katkı sağladığı bir dönem olduğunu dile getirdi.

Bu çeyrekte özellikle 4,5G alanında attıkları adımların şirketi büyüttüğünü gördüklerini aktaran Öğüt, şunları kaydetti:

"Hizmet verdiği ülke sayısı açısından dünyanın en geniş 4,5G ağına sahip operatörü olarak bu teknolojiyi Türkiye'nin en ücra köşesine kadar götürme hedefimiz doğrultusunda başlattığımız '4bucakG' stratejimizi bu çeyrekte başarıyla hayata geçirdik. Bugün 81 ilde 7 bini aşkın çekim noktasıyla 1 Nisan'daki 4,5G lansmanımızda taahhüt ettiğimiz şekilde 'Türkiye'de en geniş kapsamaya sahip operatör' olduk.

Vodafone Türkiye olarak, mobil hizmetlerde hayata geçirdiğimiz 4,5G ve büyük bir heyecanla çalışmalarını yürüttüğümüz 5G ile sabit hizmetler alanında binalara ve evlere kadar giden fiber teknoloji hizmetleriyle ülkemizin bir Gigabit toplumuna dönüşeceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda Vodafone Türkiye olarak, dünyadaki son genişbant teknolojilerini ülkemize getirerek tüketicilerimiz için yatırımlarımıza son hız devam edeceğiz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dan 'Türkiye'ye Yatırımlara Devam' Mesajı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Samsun'da Uyuşturucu Operasyonu: 2 Tutuklama
  17:42 Samsun'da Uyuşturucu Operasyonu: 2 Tutuklama

  Samsun'un Bafra ilçesinde uyuşturucu ile yakalanan 2 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Bafra Narkotik ekiplerince Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yakalanan O.B. ve G.K. isimli şahıslardan 35 gram metamfetamin, 5 gram esrar maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, Bafra T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

 • Tekirdağ'da 20 Ton Sahte Deterjan Ele Geçirildi
  17:41 Tekirdağ'da 20 Ton Sahte Deterjan Ele Geçirildi

  Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde yapılan operasyonda, çeşitli markaların ambalajları taklit edilerek piyasaya sürülmek üzere planlanan bir depoda 20 ton sahte çamaşır ve bulaşık deterjanı ile elektronik doldurma ve etiketleme makinesi ele geçirildi. Operasyonda, depoda bulunan 2 şüpheli gözaltına alındı.

 • Kayseri'de kesinleşmiş hapis cezası olan bir kişi evinde yakalandı
  17:41 Kayseri'de kesinleşmiş hapis cezası olan bir kişi evinde yakalandı

  Kayseri'de polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda kesinleşmiş hapis cezası olan bir kişi, evinin girişinde saklandığı gizli bölmede yakalandı. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Battalgazi Mahallesi'nde bulunan bir ikamette saklanan Y.A.'yı operasyon düzenleyerek yakaladı. Yakalanan şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi.

 • Yetim Vakfı, 21 ülkede 200 binden fazla yetim ve ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor
  17:41 Yetim Vakfı, 21 ülkede 200 binden fazla yetim ve ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor

  Yetim Vakfı, 'Bu Ramazan Kalbine Dokun' sloganıyla Türkiye ve Filistin başta olmak üzere 21 ülkede 200 binden fazla yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Zorlu yaşam koşullarıyla mücadele eden yetim ailelere kumanya, çocuk paketi, iftar ikramı, zekat, fitre, fidye desteği ve bayramlık kıyafetler hediye edilecek. Geçen sene yapılan kampanyada 386 bin 526 kişiye ulaşılmış ve depremzedelere yardım dağıtılmıştı.

 • Bolu'da Depreme Dirençli Kent Bolu Toplantısı Yapıldı
  17:40 Bolu'da Depreme Dirençli Kent Bolu Toplantısı Yapıldı

  Bolu'da Vali Erkan Kılıç başkanlığında gerçekleştirilen 'Depreme Dirençli Kent Bolu' toplantısına, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) bünyesindeki Mimarlar Odası ile İnşaat, Makina, Elektrik ve Jeoloji Mühendisleri odaları Bolu temsilcileri katıldı. Toplantıda, depreme hazırlık çalışmaları hakkında sunum yapıldı. Ayrıca Bolu'da Valilik koordinesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce İl Özel İdaresinin desteğiyle 'Yem Bitkileri Tohumluğu Projesi' başlatıldı. Proje kapsamında 2 bin 500 dekar alana ekilmek üzere 26 ton yem bezelyesi tohumu il merkezi ve ilçelerdeki çiftçilere dağıtıldı.

 • Karabük'te Uyuşturucu Operasyonu: 2 Zanlı Gözaltına Alındı
  17:40 Karabük'te Uyuşturucu Operasyonu: 2 Zanlı Gözaltına Alındı

  Karabük'te gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 2 zanlı gözaltına alındı. Operasyonda yapılan aramalarda 18,2 gram sentetik uyuşturucu, ruhsatsız kurusıkı tabanca ve ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

 • AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu Sarıcakaya'da Vatandaşları Ziyaret Etti
  17:39 AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu Sarıcakaya'da Vatandaşları Ziyaret Etti

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam ve AK Parti Sarıcakaya Belediye Başkan adayı Ahmet Dönmez'le Sarıcakaya ilçesinde vatandaşları ziyaret etti. Hatipoğlu, ziyaretler sırasında AK Parti belediyeciliğinde hizmetlerin ve devamlılığının önemine vurgu yaparak, Sarıcakaya'ya yapılacak olan yeni sağlık alanları ve TOKİ projeleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Eskişehir'deki su sorununa da değinen Hatipoğlu, musluklardan çamur aktığını ve bu sorunu çözmek için gerekli yatırımların yapılacağını belirtti. Hatipoğlu, ayrıca Sarıcakaya Kaymakamı Hasan Çakır'ı ziyaret edip, AK Parti Sarıcakaya Seçim İrtibat Bürosu açılışına ve Sarıcakaya Muhtarlar Buluşması etkinliğine katıldı.

 • İYİ Parti, Kardeşlik Hukuku Projesiyle Vatandaşları Kucaklıyor
  17:38 İYİ Parti, Kardeşlik Hukuku Projesiyle Vatandaşları Kucaklıyor

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin bir kardeşlik hukuku projesi olduğunu belirterek, vatandaşları kuzeyden güneye, doğudan batıya hiçbir ayrım yapmadan kucakladıklarını söyledi. Zorlu, Artvin Belediye Başkanı ve İYİ Parti Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin'e destek istedi ve İYİ Parti'nin kutuplaştıran siyasete karşı durduğunu vurguladı.

 • Körfez Belediyesi Yarımca Kütüphanesi Açıldı
  17:38 Körfez Belediyesi Yarımca Kütüphanesi Açıldı

  Körfez Belediyesi tarafından Yarımca Kent Meydanında hayata geçirilen Yarımca Kütüphanesi, düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Şener Söğüt, 'Kütüphanemiz Türkiye Yüzyılında gençlerimize armağan olsun' dedi.

 • Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Yaşlı Destek Merkezini Ziyaret Etti
  17:38 Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Yaşlı Destek Merkezini Ziyaret Etti

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Yaşlı Destek Merkezini ziyaret etti. Ziyarette duygusal anlar yaşayan Başkan Başdeğirmen 'Büyüklerimizin yanında olmaktan bizlerde son derece memnun ve mutluyuz. Sizlerin gülen yüzlerini görmek mutlu ediyor' dedi.


Advertisement