Danişmendli Devleti'nin Kuruluş Yıl Dönümü Anısına 1080 Fidan Dikildi - Son Dakika

Danişmendli Devleti'nin Kuruluş Yıl Dönümü Anısına 1080 Fidan Dikildi

04.06.2016 12:10
Danişmendli Devleti'nin Kuruluş Yıl Dönümü Anısına 1080 Fidan Dikildi, System.String[]

Tokat’ın Niksar ilçesinde Danişmendli Devleti’nin kuruluş yılı olan 1080 yılını temsilen 1080 fidan toprakla buluştu.

Tokat'ın Niksar ilçesinde Danişmendli Devleti'nin kuruluş yılı olan 1080 yılını temsilen 1080 fidan toprakla buluştu.

Niksar Belediyesi tarafından ecdada saygı, tarihe sahip çıkma adına Danişmendli Devleti'nin kuruluş yılı olan 1080 yılını temsilen Kırkkızlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yanında bir alana Danişmend Hatıra Ormanı ismi verilerek 1080 adet fidan dikimi yapıldı.

Düzenlenen törene İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Akyol, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Erarslan ile Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hayrettin Tekin ile Dursun Özyurt, Niksar Devlet Hastanesi Müdürü Ömür Özdemir, TEMA Temsilcisi Tahsin Çamkerten, İl Genel Meclisi Üyeleri, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Düzenlenen törende ağaç dikmenin ve çevreye sahip çıkmanın önemiyle ilgili bir konuşma yapan TEMA İlçe Temsilcisi Tahsin Çamkerten yapılan bu çalışmadan ötürü Niksar Belediyesi'ni tebrik ederek, bu hatıra ormanının gelecek nesillere taşınması için gereken gayreti göstereceklerini söyledi.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ise sözlerine, "Kim; elinde fidan varken kıyametin kopacağını bilse, o fidanı mutlaka diksin.." hadisi şerifi ile başladı. Başkan Özcan konuşmasında; "Yeşille nikahımız bir daha kıyılıyor. Tarihin başkent Niksar, bir kez daha tarihini yeşil gövdesinde ağırlıyor. Bize bu etkinliğimizde katkı sağlayan değerli Orman İşletme Müdürümüz İlhan Yazıcı beye teşekkür ediyorum. Bizlere çok büyük destekler verdiler. Bir diğer teşekkürü de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Kırkkızlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimine etmek istiyorum. Bizlere böyle güzel bir programda ev sahipliği yaptıkları için. Ecdadımıza yakışır bir nesil olma adına, onların isimlerini yaşatmak adına böylesine güzel bir etkinliği tertip ettik. Bizlerin bu heyecanına ortak olan siz değerli hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra da çevre dostu projelerimiz devam edecek. Sizlerle birlikte bu kentimizi daha yeşil bir kent haline getireceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından TEMA Temsilcisi Tahsin Çamkerten fidan dikimi hakkında katılımcılara bilgi verdikten sonra Mezarlık selvisi, kızılçam ve fıstık çamdan oluşan 1080 adet fidan toprak ile buluştu. - TOKAT

Danişmendli Devleti'nin Kuruluş Yıl Dönümü Anısına 1080 Fidan Dikildi
Danişmendli Devleti'nin Kuruluş Yıl Dönümü Anısına 1080 Fidan Dikildi
Danişmendli Devleti'nin Kuruluş Yıl Dönümü Anısına 1080 Fidan Dikildi
Danişmendli Devleti'nin Kuruluş Yıl Dönümü Anısına 1080 Fidan Dikildi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Danişmendli Devleti'nin Kuruluş Yıl Dönümü Anısına 1080 Fidan Dikildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Masumlar Apartmanı'nın 30. bölüm fragmanı yayınlandı! İnci ve Esra, kazan dairesine iniyor Masumlar Apartmanı'nın 30. bölüm fragmanı yayınlandı! İnci ve Esra, kazan dairesine iniyor İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma Çaldığı kapı açılmayınca annesinin öldüğüne inandı, sinir krizi geçirip kendine zarar verdi Çaldığı kapı açılmayınca annesinin öldüğüne inandı, sinir krizi geçirip kendine zarar verdi Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı